LTV filmas

"Aktrise Ragārēs". LTV iestudējums. 1. sērija

LTV filmas

Ekrāni. Ievilkšanas spēks. LTV dokumentāla filma

TV PIRMIZRĀDE! "Imanta Kalniņa Svētku diena". Muzikāls raidījums

Imanta Kalniņa Svētku diena – LTV tapis raidījums par komponista dziesmām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 1 mēneša.

Godinot izcilo komponistu Imantu Kalniņu 80. jubilejā, Latvijas Televīzijā tapis muzikāls raidījums “Imanta Kalniņa Svētku diena”. Tas būs skatāms tieši komponista dzimšanas dienā, 26. maijā, pulksten 21.10 LTV1.

Imants Kalniņš teic: “Svētku diena ir man uzdāvinātā iespēja redzēt, kas ir zeme, cilvēki. Ārkārtīgi liela dāvana, ko sarūpējis kāds augstāks spēks. Visa mana dzīve ir svētku diena!

Laimes māte šūpulī ielikusi spēju mīlēt un nodarboties ar mūziku.”

Muzikālajā raidījumā personīgās emocijās un pārdomās par Imanta Kalniņa mūziku dalīsies gan pats Imants Kalniņš, gan viņa bērni un brālis Viks, kā arī domubiedri: Māra Čaklā dēls Ingmārs Čaklais, Maija Streiča, diriģents Mārtiņš Klišāns, mūziķi Ilona Dreģe (bij. Bāliņa), Olga Rajecka, Uģis Roze, Zigfrīds Muktupāvels un Juris Sējāns, aktieri Līga Liepiņa, Aina Karele, Artūrs Skrastiņš un Ilze Ķuzule-Skrastiņa, dzejniece Māra Zālīte un ērģelniece Iveta Apkalna. Īpašu sveicienu komponistam būs sagatavojuši Latvijas Nacionālā teātra aktieri.

Komponista dēls Krists Kalniņš atzīst: “Dieva dota ir ģenialitāte, kurā mans paps spēj mūziku kā valodu paust. Tās ir īpašas dvēseles stīgas, gara vibrācija, kaut kas unikāls.”

Savukārt dzejniece Māra Zālīte saka:

“Es Imantu visu mūžu esmu sajutusi kā apsētu brīnumu lauku. Nekad nezini, kas tajā iesēts. Jāgaida, kas augs. Un tas, kas izaugs, vienmēr būs ļoti brīnišķīgs!”

Raidījumā iekļauti stāsti par vienpadsmit iemīļotām komponista dziesmām: “Smilšu rausis”, “Dūdieviņš”, “Raxtu raxti”, “Brīvības dziesma”, “Viņi dejoja vienu vasaru”, “Lilioma dziesma”, “Piena ceļš”, “Zilais putniņš”, “Pilsētā, kurā piedzimst vējš”, “Ir tikai tveice” un “Svētku diena”.

Muzikālo raidījumu veidojusi LTV komanda – idejas un scenārija autore Sandra Freiberga, režisors Arvīds Babris, operatori Normunds Pavlovskis, Uvis Burjāns un Ēriks Kraiņevs, skaņu režisors Viktors Andrejevs un projekta vadītāja Jana Priedniece.

Raidījuma “Imanta Kalniņa Svētku diena” pirmizrāde – 26. maijā plkst. 21.10 LTV1 un REPLAY.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti