Grupa «Auļi» izziņo koncerttūri «Senču balsis» 2019. gada septembrī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Dūdu un bungu grupa “Auļi” izsludina Latvijas koncerttūri 2019. gada septembrī ar īpaši starptautisku programmu “Senču balsis”. Šīs programmas mērķis ir iepazīstināt Latvijas un pasaules publiku ar eksperimentālu bungu un dūdu mūzikas sintēzi ar dažādiem tradicionāliem dziedāšanas veidiem, kā piemēram rīkles dziedāšanu, informēja koncerttūres rīkotāji.

“Senču balsis” ir bungu un dūdu mūzikas grupas ''Auļi'' jaunā koncertprogramma sadarbībā ar māksliniekiem no dažādām pasaules valstīm. ''Auļi'' ir devušies pasaulē, lai iepazītos ar dziedātājiem, kuri pārstāv senas un neparastas dziedāšanas tradīcijas un tehnikas. Šoreiz uzmanība pievērsta jaudīgām vīriešu balsīm, kas raksturo kādu reģionu. Skaņdarbos pazīstamu izpildītāju dziedājums no ģeogrāfiski atšķirīgām vietām ir sapludināts ar ''Auļu'' latviešu muzikālajās tradīcijās balstīto spēcīgo instrumentālo mūziku, radot iespaidīgu pasaules mūzikas programmu.

Kā pirmo koncerta viesi ''Auļi'' atklāj rīkles dziedātāju no Mongolijas Batzorig Vaanchig. Lai saglabātu intrigu, pārējie trīs mākslinieki tiks atklāti pakāpeniski.

“Esam iepazinuši vairākus senu dziedāšanas tradīciju pārstāvjus, noskaidrojuši, kā šīs balsis sasaucas ar bungām un dūdām, kā arī – kā tās skan kopā ar latviešu tautas dziesmām. Aicinām jūs auļot kopā ar mums šajā aizraujošajā un krāsainajā ceļojumā!” rosina grupa “Auļi”. 

Koncerti gaidāmi 11. septembrī Rīgā, VEF Kultūras pilī, 12. septembrī Jelgavas Kultūras namā, 13. septembrī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”, 14. septembrī Vidzemes koncertzālē “Cēsis” un 15. septembrī Latgales vēstniecībā “Gors”. 

Īpašā video intervijā ''Auļi'' aicina iepazīties ar mongoļu rīkles dziedātāju, kurš labprāt dalās ar savu muzicēšanas pieredzi un iedvesmas avotiem, un pastāsta leģendu par rīkles dziedāšanas izcelsmi – tā radusies no skaņām, kuras dvesusi kamieļmāte, sērojot par savu zaudēto mazuli. 


Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti