Dziesminieks Haralds Sīmanis sniegs koncertu dzimtajās Cēsīs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 5 mēnešiem.

Sestdien, 15. decembrī, savas dzimtās pilsētas kocertvietā “Fonoklubs” ar akustisko solo koncertu uzstāsies pazīstamais latviešu dziesminieks Haralds Sīmanis, informēja “Fonokluba” pārstāvji.  

Haralds Sīmanis ir viens no Latvijas savdabīgākajiem talantiem – tīrradnis, kā viņu savulaik nosauca Marģeris Zariņš. Īpašo balss tembru nevar sajaukt ne ar vienu citu, lielai daļai klausītāju tam asociējoties ar astoņdesmitajiem gadiem. Taču tas nenozīmē, ka Sīmanis nav bijis gana aktīvs arī vēlāk.  

Plašāku atpazīstamību viņš guva 1980. gadā, kad ''Mikrofona'' dziesmu aptaujas noslēguma koncertā izpildīja vienu no saviem populārākajiem skaņdarbiem “Ezers”, kas krasi atšķīrās no visa, kas līdz tam ticis pārraidīts vietējā televīzijā. Astoņdesmito gadu beigās Sīmanis it kā ”pazuda” no lielās skatuves, lai strādātu un attīstītos individuāli, kam sekoja arī regulāras uzstāšanās baznīcās. Laika gaitā viņam izveidojusies sadarbība ar tādiem mūziķiem kā Ieva Akuratere, Ilze Grunte un citiem.  

Sīmanis dzimis 1951. gada 12. jūnijā Cēsīs. Profesionālu muzikālo izglītību viņš guvis nav, savukārt ģitāras un ērģeļu spēli apguvis pašmācības ceļā.  “Fonoklubs” ir kļuvis par pastāvīgu Haralda Sīmaņa koncertu norises vietu, viņam viesojoties gan kluba telpās, gan uz festivāla “Fono Cēsis” skatuves.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti