Disidentei Lidijai Lasmanei-Doroņinai veltītais Radio kora uzvedums būs skatāms LTV

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 2 mēnešiem.

Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā iestudējis koncertuzvedumu "Purpura pārdevēja", kas ir veltījums disidentei Lidijai Lasmanei-Doroņinai. Iestudējums veidots kā apliecinājums cilvēka gara spēkam, ticībai un godīgumam. Tas tiks pārraidīts 2. aprīlī LTV 1 pulksten 16.35.

Koncertuzveduma idejas autors, diriģents Sigvards Kļava saka: "Es iedomājos to mazo, aizrestoto lodziņu, kas tev ir viss – svaiga gaisa avots, saules gaismas avots, vienīgais punkts, caur kuru tev lūgties…"

Iestudējumam video sižetus veidojuši Roberts Rubīns un gleznotāja Kristīna Rubīne. Arī pianists Reinis Zariņš būs viens no koncertstāsta idejas paudējiem.  Skaņu rakstu veidos Maijas Einfeldes, Imanta Zemzara, Pētera Vaska un Artūra Grīnupa mūzika.

Kā norādīja organizatori, iestudējumu “Purpura pārdevēja” bija paredzēts īstenot pagājušā gada novembrī – Lidijas Lasmanes-Doroņinas jubilejas gadā, bet pandēmijas laiks mainīja iespējas. Koncertuzvedumam ir trīs daļas: pirmā vēstīs par Lidijas Lasmanes vārdu un viņas personību, sižetā mīsies Ingas Ābeles pieraksti un Bībeles teksts; tad sekos stāsts par gulagu un cietumiem, skanēs cietuma biedrenes Irinas Ratušinskas dzeja, ko runās aktrise Guna Zariņa; noslēdzošajā daļā tiks akcentēta paļāvība uz Dievu, lūgšana, piedošana.

“Es sapņoju, ka mēs visi kā tauta varētu reiz aizdoties uz baznīcu un nožēlot savas nepareizās rīcības, kļūdas un nodevības un saņemt Piedošanu no Augšienes, lai tālāk dotos atjaunoti – pilni Dzīvības,” saka Lidija Lasmane-Doroņina.

Koncertuzvedums “Purpura pārdevēja” norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti