Cēsīs Kulakova un Akurateres jubilejas koncertā ieskandinās «Pērkona» jauno CD

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

5.oktobrī ar koncertu Vidzemes koncertzālē “Cēsis” sāksies Jura Kulakova un Ievas Akurateres 60 gadu jubilejas tūre “Gandrīz tautasdziesma”. Par godu šim notikumam tūres atklāšanas koncertā grupa “Pērkons” ieskandinās savu jauno, nupat ierakstīto studijas albumu “7os no rīta. “Pērkons” kopoto ierakstu 7.albums (1983–2018)”. 

Albumā iekļauti gan labi zināmi, jau par folkloru kļuvuši grupas hiti, kas tomēr nekad nav bijuši izdoti, bet skanējuši tikai koncertos, gan mazāk pazīstami skaņdarbi no TV raidījumiem un teātru izrādēm, gan pavisam jaunas Jura Kulakova dziesmas, informēja projekta pārstāve Una Griškevica.

““Pērkonam” ir bagātīgs dziesmu klāsts, kas līdz šim palicis ārpus albumiem, dažas pat nekad nav tikušas ierakstītas. Bija pienācis laiks to visu kārtības labad apkopot. Kā jau kopotajiem rakstiem pieklājas, būs gan no dažādu studiju atvilktnēm izvilkti noputējuši rokraksti, gan svaigi uz modernākajām tehnoloģijām tapuši ieraksti,” saka komponists. “Ar albuma tituldziesmas “7os no rīta” melodiju nēsājos jau daudzus gadus – savulaik mani uzrunāja kādas latviski tulkotas vācu bērnu grāmatiņas nosaukums. Dziesma ir par dzīvi: septiņos no rīta pasaule ir kārtībā, visas ziepes parasti sākas pēc tam,” joko Kulakovs, piebilstot, ka dziesmā “salikta kopā dzeja no  diviem dzejniekiem, kurus māca skolā, un diviem, kurus nemācīs nekad”. 

Kā uzsver Juris Kulakovs un Ieva Akuratere, viņu kopīgais jubilejas koncerts “Gandrīz tautasdziesma” izskanēs kā kontrastu pilns muzikāls vēstījums,

kurā triumfāli eksistenciāli skaņdarbi, mijoties ar trauslas akustiskās mūzikas izsmalcinātību, caur anarhistiskas ironijas simboliku pāries klasiskajos “Pērkona” rokmūzikas hitos. 

Koncerta pirmajā daļā skanēs dziesmas “Mūžs”, “Liepiņa, māsiņa”, “Dzīves pulkstens”, “Lampas un zvaigznes”, “Vanags”, “Kas kait Rīgas meitiņām”, “Reiz zaļoja jaunība”, “Mīlestībā viļņo krūts”, “Baletomānija” un “Mana dienišķā dziesma”, bet otrajā – grupas lielākie hiti “Labu vakar”, “Sapumpurots zars”, “Kāzas”, “Pie baltas lapas”, “Zaļā dziesma”, “Actiņas”, “Mēs pārtiekam viens no otra”, “Slidotava”, “Gandrīz tautasdziesma” un “Ballīte”.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Koncerti “Gandrīz tautasdziesma” notiks:

5.oktobrī plkst.19 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”
7.oktobrī plkst.18 Jelgavas Kultūras namā
20.oktobrī plkst.18 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”
26.oktobrī plkst.19 Ādažu Kultūras centrā

3.novembrī plkst.19 Valmieras Kultūras centrā
9.novembrī plkst.19 Talsu Tautas namā
16.novembrī plkst.18 un 21.30 Rīgā, VEF Kultūras pilī 
2.decembrī plkst.19 Alūksnes Kultūras centrā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti