«Baltais flīģelis» atklās sezonu ar koncertprogrammu «Sitaminstrumentu zvaigznes operā»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Sestdien, 23.septembrī, plkst.19.00 ar oriģinālu koncertprogrammu „Sitaminstrumentu zvaigznes operā” 17.rudens – ziemas sezonu uzsāks Siguldas koncertzāle „Baltais flīģelis”.

Programmas idejas un aranžiju autors ir kamerorķestra „Sinfonietta Rīga” sitaminstrumentu grupas koncertmeistars, arī Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra galvenais sitaminstrumentālists Ivo Krūskops, kurš pulcējis kolēģus un domubiedrus – Edgaru Saksonu, Uģi Krūskopu, Ivaru Kalniņu, Miku Bāliņu un Elviju Endeli.

Koncerta programmā būs dzirdamas operu ārijas, koru numuri un uvertīru aranžijas no dažādām populārām operām, neparasti populārās un akadēmiskās mūzikas stilu sajaukumi un sitaminstrumentu virtuozitāte augstākajā līmenī.

Sezonas laikā uz „Baltā flīģeļa” skatuves kāps vairāki pasaulē atzīti mūziķi, kuri Siguldā viesosies pirmo reizi – franču pianiste Amadīne Savarī, kura duetā ar pasaulslavenā „Artemis Quartet” pirmo vijoli Vinetu Sareiku piedāvās romantisku „Edvarda Grīga sonāšu vakaru”.

Itāļu liriskais tenors Donato Ravini priecēs ar klasisko itāļu dziesmu un neapolitāņu romanču koncertprogrammu „Mīlas fantāzija”, kuras iestudēs kopā ar latviešu kamerorķestri „Gaudeamus” Guntara Bernāta vadībā.

Lietuviešu pianists Gintars Janusevičs sadarbībā ar 6.Rīgas starptautisko jauno pianistu konkursu koncertzāles apmeklētājiem piedāvās neparastu koncertprogrammu, kuru iedvesmojis iedzimto Amerikas iedzīvotāju veidotais priekšmets sapņu ķērājs. Programmā, kura būvēta kā maģiska viendaļīga meditācija, ir apkopoti labākie šausmu stāsti, pianistiskie murgi un nakts gabali vienā aptvērumā, parādot mākslinieka trauslo pusi, to, kā viņš saskaras ar savām bailēm.

Dokumentālās dejas izrāde „Es esmu ļoti kautrīgs cilvēks” ir talantīgās horeogrāfes Kristīnes Brīniņas monoizrāde. Tās ideja tapusi, iedvesmojoties no diriģenta Andra Nelsona, vērojot viņu darbībā un klausoties intervijas. Horeogrāfi dziļi aizkustināja mākslinieka atklātība, vienkāršība un mīlestība pret to, ko viņš dara. Nelsona pārdomas ir precīzi izteikušas mākslinieces personīgās izjūtas un iemeslus, kādēļ viņa nodarbojas ar savu profesiju – deju.

Ziemassvētku burtošana „Es esmu Sigulda!” būs gan nopietns, gan mazliet nenopietns stāsts par mums un mūsu mīļo pilsētu pašiem mazākajiem klausītājiem. Spēlēsimies ar burtiem, zilbēm, stāstiem un sajūtām, kuras veido Siguldas aizrautību.

Koncertzālē viesosies arī talantīgi latviešu mūziķi – ansamblis „Nuevo dia” ar amerikāņu komponistu kamermūziku programmā „Pieci Amerikā”, grupa „Keksi” 20 gadu jubilejas tūres ietvaros, grupa „Rāmi riti” ar meditatīvu etnomūzikas koncertu „Saules rīti – Dieva rīti” un Valts Pūce ar programmu, kurā piedalīsies dziedātāji Jānis Aišpurs un Agnese Rakovska, zēnu koris un koklētāja Laima Jansone.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti