LNSO koncertsezonu rudenī atklās ar Ešenvaldu un Vāgneru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Šī gada rudenī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) uzsāks savu 98. koncertsezonu. Sezonas pirmajā pusē diriģentu Tarmo Peltokoski, Kristīnas Poskas, Andra Pogas, Žana Kloda Kazadesī un citu vadībā izskanēs izcili simfoniskās mūzikas opusi. Viņiem uz skatuves pievienosies solisti – virkne operdziedoņu, pianisti Georgijs Osokins un Vestards Šimkus, vijolnieki – Gidons Krēmers, Kristīne Balanas, kā arī citi ievērojami instrumentālisti, informēja orķestra pārstāvji.

Orķestris 98. sezonu Lielajā ģildē atklās piektdien, 6. oktobrī, un sestdien, 7. oktobrī, LNSO mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Tarmo Peltokoski vadībā. Sezonas atklāšanas koncertprogrammā skanēs orķestra jaunās sezonas rezidējošā komponista Ērika Ešenvalda Koncerts klarnetei un simfoniskajam orķestrim "Arktikas nakts vīzijas", kurā solo izpildīs klarnetiste un LNSO mūziķe Anna Gāgane. Savukārt koncerta otrajā daļā klausītāji varēs būt liecinieki Riharda Vāgnera operas "Valkīra" pirmā cēliena koncertatskaņojumam, kurā orķestrim un diriģentam uz skatuves pievienosies somu operdziedoņi: soprāns Hannakaisa Nirenena, tenors Jirki Antila un bass Eriks Rousi. Sezonas atklāšanas otrais koncerts 7. oktobrī ir iekļauts LNSO rudens abonementā 2023.

LNSO nav aizmirsis arī par kamermūzikas cienītājiem, tādēļ ceturtdien, 26. oktobrī, Lielajā ģildē norisināsies koncerts "LNSO kamermūzika. Pasaules dziesmas". Koncertprogrammā vienosies Latvijā iemīļotais franču soprāns Perīna Madefa un LNSO klaviertrio, kurā muzicē vijolnieks Indulis Cintiņš, čelliste Dace Zālīte-Zilberte un pianists Mārtiņš Zilberts. Programmā iekļauti Ludviga van Bēthovena, Georga Pelēča, Rodžera Kviltera un Leras Auerbahas opusi.

Piektdien, 27. oktobrī, Lielajā ģildē skanēs koncerts "LNSO, Emīlija Hovinga un Vestards Šimkus". Orķestris somu uzlecošās diriģentes Emīlijas Hovingas vadībā pirmo reizi Latvijā atskaņos čehu 20. gadsimta komponistes Vitežslavas Kapralovas "Suita Rustica" simfoniskajam orķestrim; tāpat Latvijas pirmatskaņojumu piedzīvos čehu komponista Bohuslava Martinū Trešais klavierkoncerts, kur solista lomā stāsies pianists Vestards Šimkus. Koncertā skanēs arī Sergeja Prokofjeva svīta no baleta "Pelnrušķīte".

Piektdien, 24. novembrī, uz Lielās ģildes skatuves atgriezīsies orķestra galvenā viesdiriģente Kristīna Poska koncertā "LNSO, Kristīna Poska un Georgijs Osokins". Kopā ar pianistu Georgiju Osokinu tajā izskanēs Sergeja Rahmaņinova Trešais klavierkoncerts, taču koncerta otrajā daļā klausītājiem tiks piedāvāts dāņu komponista Karla Nilsena Ceturtās simfonijas lasījums.

Piektdien, 8. decembrī, Lielajā ģildē izskanēs īpašs veltījuma koncerts maestro Marisa Jansona 80. jubilejas gadam par godu. Koncertā "LNSO un Gidons Krēmers. Veltījums Marisam Jansonam" pie diriģenta pults stāsies Andris Poga, savukārt solista lomā iejutīsies leģendārais vijolnieks Gidons Krēmers. Koncertā varēs dzirdēt Sofijas Gubaiduļinas Koncertu vijolei un orķestrim "Offertorium", kas savulaik komponēts Gidonam Krēmeram, kā arī Johannesa Brāmsa Otro simfoniju.

Piektdien, 15. decembrī, Lielajā ģildē klausītāji piedzīvos atkalsatikšanos ar orķestra māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu Tarmo Peltokoski koncertā "LNSO, Peltokoski un somu mūzikas pērles". Esa Pekas Salonena Vijolkoncerta atskaņojumā orķestrim uz skatuves pievienosies vijolniece Tami Pohjola no Somijas. Koncertā skanēs arī Žana Sibēliusa svīta "Lemminkeinens".

Nemainīgi orķestra sezonas pirmo pusi noslēgs par tradīciju kļuvušie LNSO Vecgada koncerti, kuros šogad dominēs franču mūzikas dvesma. Koncertprogramma "LNSO Vecgada koncerts. Franču mūzikas dzīres" izskanēs trīs reizes: 28. decembrī koncertzālē "Cēsis", kā arī 29. un 30. decembrī Lielajā ģildē. Programmas atskaņojumu vadīs franču diriģents Žans Klods Kazadesī; uz skatuves orķestrim pievienosies arī soliste – vijolniece Kristīne Balanas. Koncerta programmā: Hektora Berlioza "Romas karnevāls", Ernsta Šosona Poēma, Morisa Ravela Valsis, Kloda Debisī "Fauna diendusa", Kamila Sensānsa Introdukcija un rondo kapričoso, kā arī Igora Stravinska "Ugunsputns" baletsvīta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti