Ziemassvētku vakarā Latvijas Radio un LTV skanēs Raimonda Paula jaunā programma «Baltie svētki»

Ziemassvētku vakarā, 24. decembrī, Latvijas Radio un Latvijas Televīzija raidīs literāri muzikālu uzvedumu "Baltie svētki", kas tapis pēc Kārļa Skalbes pasakas "Ziemassvētki būdiņā" motīviem Raimonda Paula mūzikas mijiedarbībā. Kā norāda muzikālā uzveduma veidotāji, tas ļaus pierimt saspringtajā laikā, apstājoties un ieklausoties Kārļa Skalbes radītajā sižetā.

Līdz ar jauno uzvedumu "Baltie svētki" Maestro Raimonds Pauls aicina Ziemassvētkos atsaukt atmiņās to mīlestību, labestību un sirdssiltumu, kas šodien varbūt nedaudz pagaisis. "Mēs vairāk domājām par tādu intīmu, lirisku, sentimentālu noskaņu. Es gribētu, lai tas uzburtu ainu par romantisku lauku baznīciņu vai kādu mājiņu laukos, kur cilvēki pie sveču gaismas svin šos svētkus. Uzburt šādu klusinātu noskaņu bez lieka trokšņa – tāds bija mūsu mērķis," par jauno uzvedumu saka pats Maestro Raimonds Pauls.

"Tā kā Maestro gribēja, lai viņa Ziemassvētki būtu ģimeniski un mājīgi, tad es domāju – šādā reizē nevar būt nekas labāks par Kārli Skalbi. Un tad, kad izvēlējāmies šo darbu, bija jautājums, kurš to lasīs, un mums visiem bija vienprātīgs lēmums, ka tas būs Jēkabs Reinis. Ceru, ka tas būs kaut kas mīļš, jauks, visiem saprotams un ikvienam liks arī padomāt," stāsta programmas producente Māra Eglīte.

Jaunā muzikālā uzveduma "Baltie svētki" pirmatskaņojums gaidāms 24. decembrī pulksten 17.05 Latvijas Radio 1 Radioteātrī un Latvijas Radio 2 ēterā, kā arī LTV1 24. decembrī pulksten 20.25.

Latvijas Radio 1. studijā, klātesot pie klavierēm, dziesmu izpildījumā piedalīsies pats Maestro Raimonds Pauls. Skanēs Kārļa Skalbes tēlojums "Ziemassvētki būdiņā" aktiera Jēkaba Reiņa lasījumā un Raimonda Paula dziesmas ar Viļa Plūdoņa, Aspazijas, Ojāra Vācieša, Jāņa Petera, Guntara Rača un Ineses Zanderes dzeju. Tās izdziedās Paula Saija, Ērika Eglija-Grāvele un Jānis Kurševs. Koncertā piedalīsies Latvijas labākie mūziķi – Jānis Kalniņš (ģitāra), Edvīns Ozols (bass), Māris Briežkalns (sitamie instrumenti) un Elizabeta Lāce (arfa).

Ziemassvētku programmas "Baltie svētki" scenāriju veidojis Edmunds Freibergs, producente – Latvijas Radio Radioteātra vadītāja Māra Eglīte. Koncerta televīzijas ieraksta režisore ir Aiga Gramste, redaktore – Eva Heinsberga, producente – Jana Priedniece.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti