Latvijas Radio koris pieskandinās Rīgas Sporta pils dārzus

Piektdien, 21. jūlijā, pulksten 20.30 Rīgas drosmes un prieka vasaras ietvaros Sporta pils dārzos norisināsies Latvijas Radio kora mākslinieku koncerts, informēja koncerta rīkotāji, biedrības "Artilērijas dārzi" pārstāvji.

Tiek uzsvērts, ka Sporta pils dārzu ikgadējie koncerti jau kļuvuši par tradīciju. Šeit muzicējuši Reinis Zariņš, Ieva Saliete un Matīss Čudars, kā arī apvienība "Magnetic Bach" (Šveice/Latvija). Trīs gadu koncertprogrammu noslēgs Latvijas Radio kora mākslinieki Sigvarda Kļavas vadībā.

"Programmā gregorisko dziedājumu mūzikas elementi mīsies ar perkusionista Mika Čavarta improvizācijām un laikmetīgās vokālās mūzikas skaņām, kuras radījuši komponisti Džons Keidžs, Žibokle Martinaitīte, Arvo Perts un Santa Ratniece.

Tā būs skaniska atmosfēra, kas aicinās doties nezināmajā. Programma veidota, sasaucoties ar Sporta pils dārzu ideju pievērst uzmanību pilsētā neizmantotajām teritorijām un veicināt to nodošanu kopienu un kultūras projektiem," teikts pasākuma aprakstā.

Latvijas Radio koris ir unikāla, godalgota profesionālu dziedātāju apvienība, kas savai publikai piedāvā nepieredzēti plašu repertuāru – ļaujoties senās mūzikas izpētei un klasicisma galantumam, balansējot romantiķu pāri plūstošo emociju jūrā un ar aizrautību iepazīstot mūsdienu komponistu partitūru kalambūrus.

Latvijas Radio koris
Latvijas Radio koris

Koncerta vieta – Sporta pils dārzi – ir rīdzinieku radīts projekts, kas tapis 2020. gadā ar mērķi atvērt iepriekš neizmantoto Sporta pils teritoriju un nodot to pilsētnieku lietošanā. Trīs gadu garumā projekts veiksmīgi apliecinājis spēju Rīgas centrā kopā sadzīvot gan dārzkopjiem, gan kultūras pasākumiem.

Organizatori lūdz līdzi ņemt segas vai saliekamos krēslus, kurus nepiespiestā atmosfērā novietot zālājā, lai koncerta baudīšanas piedzīvojums būtu pēc iespējas ērtāks.

Lietaina laika gadījumā apmeklētāji lietussargu vietā aicināti ņemt līdzi lietusmēteļus. Pasākuma laikā darbosies kafejnīca "Palette".

Pasākums būs bez maksas un pieejams visiem interesentiem bez ierobežojuma jebkurā koncerta norises laikā. Ieeja no pulksten 19.00 no Tērbatas ielas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti