Rīta Panorāma

Izrāde "Kaukāziešu krīta aplis" – izdzīvošana mīlestības vārdā

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Koris "Balsis" albumā ieskaņo Raimonda Paula mūziku

Iznācis jauniešu kora «Balsis» albums ar Raimonda Paula mūziku un Ineses Zanderes dzeju

Klajā nāk jauniešu kora "Balsis" ieskaņotais Raimonda Paula mūzikas albums "Dziesmas par Latvijas upēm", informēja ierakstu kompānijā "Skani".

Šis ir pirmais ierakstu kompānijas "Skani" albums, kurā skan Raimonda Paula mūzika, un pirmais, kurā dzirdams jauniešu koris "Balsis" diriģenta Inta Teterovska vadībā. Albumā ieskaņots mazāk zināms Raimonda Paula a cappella kordziesmu cikls "Dziesmas par Latvijas upēm" ar Ineses Zanderes dzeju. Kā īpaša klātbūtne un papildinājums līdzās mūzikai albuma pēdējā celiņā "Upju lirika" skan paša maestro klavierspēle un dzeja autores lasījumā.

Raimonda Paula un Ineses Zanderes kordziesmu cikls "Dziesmas par Latvijas upēm" jauniešu kora "Balsis" izpildījumā skanējis koncertos jau agrāk, taču albumā mūzika ieskaņota pirmoreiz. Kora mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis par dziesmu cikla ieskaņojumu stāstīja: "Šis ir ļoti gaidīts albums. Nu jau ir vairāki kora sastāvi, kas ir dziedājuši ciklu. Nemitīga sastāva maiņa ir jauniešu koru specifika, bet tā rada arī jaunas muzikālās idejas. Un tas ir brīnišķīgi, ka katru reizi katra dziesma atklājas no jauna – citā krāsā, citā sajūtā. Esmu priecīgs un pateicīgs jauniešiem, ka viņi uzticas latviešu kormūzikai un ne tikai grib, bet arī spēj iedziļināties un izcili atskaņot to. Pie šī cikla mēs atgriežamies regulāri un turam to kora pamatrepertuārā."

Trīs personību: dzejnieces Ineses Zanderes, komponista Raimonda Paula un diriģenta Inta Teterovska sinerģija albumā "Dziesmas par Latvijas upēm" ir pieturpunkts jauniešu kora "Balsis" īpašajā upju stāstā, kas aizsācies jau vairāk nekā pirms desmit gadiem – tie ir kora braucieni pa Latvijas upēm ar mērķi vairāku gadu laikā izbraukt dažādu upju baseinus Latvijas teritorijā, sniedzot koncertus dievnamos, kultūras namos, skolās, estrādēs upju krastos. Par šīs idejas rašanos Ints Teterovskis scīja: "Šie upju braucieni ir par kopā būšanu un Latvijas izzināšanu. Tā ir arī izcila pieredze dziedāt vietās, kur koncerti notiek reti."

Albuma "Dziesmas par Latvijas upēm" ieraksts veikts 2021. gada nogalē Rīgas Reformātu baznīcā kopā ar skaņu režisoru Normundu Slavu. Ieraksts tapis, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda finansējumam.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti