Pirmo reizi pasniegs Kormūzikas balvu; aicina pieteikt pretendentus

2024. gada 20. janvārī Mežaparka estrādes Kokaru zālē pirmo reizi tiks pasniegta Kormūzikas balva – vienīgais apbalvojums Latvijā, kura mērķis ir izcelt izcilākos sasniegumus kormūzikas nozarē, jaunradē, kā arī pedagoģiskajā darbā 2023. gadā. Kormūzikas balvas dibinātāji un rīkotāji ir Dziesmu svētku biedrība, Latvijas Diriģentu asociācija sadarbībā ar Rīgas valstspilsētas pašvaldību. Balva iecerēta kā ikgadējs notikums, informēja organizatori.

"Kormūzika Latvijā šobrīd aktīvi attīstās un mums ir apjomīgs gan profesionālo, gan amatieru koru daudzums. Koru augstā kvalitāte ir sasniegta, pateicoties nesavtīgam, entuziastiskam un kompetentam pedagogu un diriģentu darbam. Balva iecerēta gan kā cieņas apliecinājums nozares  profesionāļiem, gan arī viņu darba novērtējums un reizē tai ir jākalpo kā izpratnes veicinātājai par diriģenta darba specifiku," akcentēja Latvijas Diriģentu asociācijas valdes priekšsēdētāja Agita Rimšēviča.

Kormūzikas balvu iecerēts pasniegt deviņās nominācijās: Gada koris, Gada kora vadītājs/-a, Gada kormūzikas koncerts, Balva par mūža ieguldījumu kormūzikā, Gada jaunrade kormūzikā, Gada kormūzikas ieraksts, Pārsteigums kormūzikā, Gada kultūras, izglītības iestāde, kultūrvieta Rīgā. 

Pretendentus līdz 27. decembrim ieskaitot var izvirzīt valsts, pašvaldības, nevalstiskās organizācijas, kultūrvietas, kā arī citas juridiskas vai fiziskas personas, aizpildot pieteikuma anketu biedrības mājaslapā. Pretendentus viens izvirzītājs var pieteikt vienā, vairākās, kā arī visās kategorijās (ne vairāk kā trīs pretendentus vienā kategorijā). Pretendentus vērtēs īpaši izveidota žūrija piecu nozares profesionāļu sastāvā.

Katras nominācijas uzvarētājs saņems tēlnieka Oskara Mikāna bronzā veidoto balvu, kuras pamatā ir skriemelis. "Savā ziņā diriģenti ir kā mūsu kultūras un arī latviskuma mugurkauls – skriemelis pie skriemeļa, stabilitāte un spēks, tajā pat laikā arī atspēriena punkts valstiskuma un indivīdu izaugsmei. Tas ir tas mugurkauls, centrālā ass, uz kuras gan vēsturiski, gan arī šobrīd balstās tās pamatvērtības, ar kurām patiesi lepojamies," stāsta tēlnieks. Oskars Mikāns absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju, maģistra grādu ieguvis Tama Mākslas universitātē Tokijā, Japānā, mākslinieka lielāka formāta darbi skatāmi Latvijā, Somijā un Japānā, bet mazākas formas darbi aizceļojuši pa visu pasauli.

Pirmās Kormūzikas balvas pasniegšana notiks 2024. gada janvārī. Kormūzikas balvu ierosina un organizē Dziesmu svētku biedrība sadarbībā ar Latvijas Diriģentu asociāciju un pateicoties Rīgas valstspilstētas atbalstam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti