Kultūras rondo

Izrāde "Žižeks un Pītersons. Gadsimta duelis" likusi domāt par laimi. Vilis Daudziņš

Kultūras rondo

Latvijas Nacionālā baleta simtgadē uz skatuves atgriežas iestudējums "Veltīgā uzmanība"

Līvu karoga simtgadi svinēs ar koncertu Latvijas Radio studijā

Latvijas Radio 1. studijā un «Klasikas» tiešraidē pirmo reizi skanēs programma lībiešu valodā

13. novembrī pulksten 18.00 Latvijas Radio 3 – "Klasika" pirmo reizi piedāvās vēl nebijušu programmu lībiešu valodā "Seļļizt nemē mēg / Tādi kā mēs". Tā ir četru profesionālu lībiešu dzejnieku – Baibas Dambergas, Valta Ernštreita, Ķempju Kārļa (Karl Pajusalu) un Kārļa Staltes dzeja, kas atbalsojas četru profesionālu mūziķu – Elīnas Oses, Jāņa Rubika, Austra Kalniņa un Ernesta Mediņa oriģinālkompozīcijās.

Latvijas Radio 1. studijā uzstāsies dziedātāja Elīna Ose un domubiedri: Jānis Rubiks (kontrabass), Austris Kalniņš (klavieres), Kristaps Krievkalns (taustiņinstrumenti, akordeons) un Ernests Mediņš (sitaminstrumenti). Koncertā piedalīsies arī dzejnieks un valodnieks Valts Ernštreits, bet to vadīs muzikoloģe Anete Stuce. Koncerta producente – Anna Veismane.

Koncerta apmeklējumam klātienē var pieteikties pa tālruni 67206734 (darbdienās) vai e-pastu [email protected]. Ierašanās Latvijas Radio (Doma laukumā 8) 13. novembrī no pulksten 17.30, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Koncertu varēs klausīties LR3 "Klasika" ēterā un skatīties "Klasikas" mājaslapā, kā arī Latvijas sabiedrisko mediju portālā LSM.lv.

18. novembrī apritēs simt gadu, kopš Irbes mācītājmuižā Mazirbē iesvētīts un pirmoreiz uzvilkts mastā Līvu karogs, tādēļ mūzika dziļāk ieskatās lībiešu kultūrā un pietuvojas valodai, kas tik ļoti ir ietekmējusi to Latviju, kurā dzīvojam šobrīd. Tā ir daļa no mūsu kopīgās vēstures, daļa no mums. Valodas ilgtspēja tiek nodrošināta, kad to lieto – kad tajā runā, raksta, dzied. Katrs skaņdarbs ir stāsts par lībiešu kultūrtelpu – tās valodu, spēku, ietekmi, atbildību, spītību, cerību, maģiju, augstāku mērķi, vienotību, mīlestību, turpināšanos, saglabāšanu un nebaidīšanos no izaicinājuma.

Elīna Ose ir dziedātāja un vokālā pedagoģe. Kordiriģentes izglītību ieguvusi Rīgas Doma kora skolā, bet pēcāk Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē ieguvusi kulturologa un mākslas vēstures pedagoga diplomu. Zināšanas papildinājusi a cappella dziedāšanas meistarklasēs pie tādiem starptautiski atzītiem mūziķiem kā "The King Singers" (Lielbritānija), Pīters Eldridžs (Peter Eldridge), Kima Nazarjana (Kim Nazarian "New York Voices", ASV), "The Real Group" (Zviedrija), Jusi Čideniuss (Jussi Chydenius "Rajaton", Somija), Vītauts Miškinis (Vytautas Miskinis, Lietuva). Elīnas vokālie pedagogi un konsultanti bijuši Aira Rūrāne, Margarita Gruzdeva, Inga Bērziņa, Andžella Goba, Inese Romancāne, Arturs Burke, Annija Zahovska un Annija Putniņa.

Elīna dziedājusi profesionālajā Rīgas kamerkorī "Ave Sol" un vokālajā grupā "Framest", septiņus gadus bijusi muzikālās apvienības "Neaizmirstulītes" sastāvā. Kopš grupas dibināšanas bijusi "Latvian Voices" dalībniece.

Kopā ar Elīnu Osi programmā "Seļļizt nemē mēg / Tādi kā mēs" muzicēs pianists un diriģents Austris Kalniņš, mūziķis, komponists, mūzikas producents, aranžētājs Kristaps Krievkalns, daudzpusīgais džeza kontrabasists Jānis Rubiks un sitaminstrumentālists Ernests Mediņš, kuru pazīstam kā grupas "Perpetuum Ritmico", Latvijas Nacionālās operas un baleta, kā arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti