Ventspils koncertzāles jaunais mākslinieciskais vadītājs būs diriģents Guntis Cimiņš

Sekmīgi noslēdzies konkurss uz SIA "Kurzemes filharmonija" mākslinieciskā vadītāja amatu, kura darba pienākumos būs nodrošināt koncertzāles "Latvija" un teātra nama "Jūras vārti" māksliniecisko darbību. Konkursā par piemērotāko tika atzīts daudzu starptautisku mūzikas projektu dalībnieks, diriģents Guntis Cimiņš, informēja "Kurzemes filharmonijas" pārstāvji.

2023. gada februārī SIA "Kurzemes filharmonija" izsludināja atklātu konkursu uz mākslinieciskā vadītāja amatu. Konkursā pieteicās trīs pretendenti, kuru izvērtēšanu saskaņā ar pretendentu atlases nolikumu veica konkursa vērtēšanas komisija. Konkursa komisija par piemērotāko kandidātu uz SIA "Kurzemes filharmonija" mākslinieciskā vadītāja amatu atzina Gunti Cimiņu, kurš darbu sāk šā gada 3. aprīlī.

Guntis Cimiņš 1996. gadā ieguvis bakalaura grādu diriģenta specialitātē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Viņš ir bijis diriģents un mākslinieciskais vadītājs vairākiem Latvijas koriem un vokāliem ansambļiem, veidojis daudzu skaņdarbu aranžējumus koriem un ansambļiem, bijis arī vairāku profesionālu koru dziedātājs, daudzu starptautisku mūzikas projektu dalībnieks. Guntis Cimiņš ir kora "Mūza" diriģents un mākslinieciskais vadītājs. Kopš 2013. gada ir starptautiskā "Rīgas A Cappella festivāla" izveidotājs un rīkotājs.

KONTEKSTS:

SIA "Kurzemes filharmonija" pēc trīs gadu sadarbības pieņēma lēmumu uz savstarpējas vienošanās pamata pārtraukt darba attiecības ar līdzšinējo koncertzāles "Latvija" māksliniecisko vadītāju Miku Magoni. Par iemeslu tam ticis minēts sliktais koncertzāles apmeklējums un nespēja rast kompromisus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti