Ventspilnieki savu mūžu nokalpojušās eglītes varēs nest uz koncertzāli un papildināt mākslas instalāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

No 26. decembra līdz 9. janvārim koncertzāles “Latvija” apmeklētājiem būs iespēja nokļūt biežņā – mākslinieku Katrīnas Neiburgas un Andra Eglīša veidotā telpā-instalācijā, kam dots tāds pats nosaukums, informēja koncertzāles pārstāvji. Apmeklētāji varēs piedalīties instalācijas veidošanā, atnesot savas ģimenē vai kolektīvā svētkus pavadījušās eglītes.

“Ierasts un pašsaprotami, ka svētku laikā, gadumijā visapkārt veidojas biežņa. Drūzmējas ēdiens uz galdiem, drūzmējas cilvēki veikalos un pasākumos, drūzmējas svētku simboli – egles, no meža ienākot ierobežotas platības telpās,” skaidrots darba pieteikumā. ““Biežņa” koncertzālē “Latvija” būs mākslinieku tandēma Katrīnas Neiburgas un Andra Eglīša, kā arī koncertzāles radošās komandas kopīgi veidots skats jeb šīs drūzmēšanās metafora, kurai cauri sava mūža garumā iet egle. No maza, koši zaļa un “daudzsološa” stādiņa podā līdz… sausam kokmateriālam, ar ko tik ļoti lepojamies un kurš šobrīd zelta vērts.”

“Ventspilī veidotā egļu instalācija “Biežņa” ir kā salidojums. Dažādu paaudžu un vecuma, ķermeņa formu un izmēru šīs priežu dzimtas ģints koku satikšanās jeb sadrūzmēšanās pilsētas centrā, kādā ļoti īpašā notikumā,” joprojām saglabājot intrigu par koncertzālē gaidāmo, teic Katrīna Neiburga.

Turpinot domu par egles ceļu svētku laikā, apmeklētāji būs aicināti piedalīties “Biežņas” veidošanā –

no 26. decembra pie ieejas “Biežņā” (no koncertzāles brīvdabas skatuves puses) atradīsies savu mūžu nokalpojušo eglīšu savākšanas punkts.

Ģimenē vai kolektīvā svētkus pavadījušās eglītes aicināts nest ikviens, tādējādi audzējot biežņu, kas atrodas koncertzāles iekšpusē. Atnestās eglītes ik dienu papildinās instalāciju.

“Biežņas” noslēgumā, 8. un 9. janvārī, ar vairākiem koncertiem ierobežotam klausītāju lokam pirmatskaņojumu Latvijā piedzīvos komponista Maikla Gordona (Michael Gordon) darbs “Timber” perkusionistu ansambļa “Koksnes sekstets” jeb Guntara Freiberga, Mikus Bāliņa, Elvija Endeļa, Ernesta Mediņa, Reiņa Tomiņa un Edgara Zaura izpildījumā. Ar šī skaņdarba atskaņojumu iesāksies “Gordoniāde” Latvijā – četru komponista skaņdarbu cikla atskaņojums dažādos kontekstos ilgākā laika periodā, koncertzālei “Latvija” sadarbojoties ar procesuālās mākslas izstādi “Savvaļa” Drustu apkaimē un festivālu “Zemlika” Latvijas mazākajā pilsētā Durbē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti