Tekstilmākslinieks Egils Rozenbergs izstāda darbus Cēsīs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 2 mēnešiem.

Koncertzālē “Cēsis” no 5. marta līdz 2. maijam būs apskatāma tekstilmākslinieka Egila Rozenberga personālizstāde “Refleksija”, kurā iekļauti darbi no piecām meistara daiļrades tēmām.

Tēma “Zīmes smiltīs” Egila Rozenberga daiļradei vijas cauri no 20.gs. 90.gadiem un vienmēr atkal atrod jaunas nianses risinājumā. Tās ir ierosmes no jūras, pie kuras mākslinieks dzīvo, jūras radītajām noskaņām un asociācijām dažādos gadalaikos, rakstiem piejūras smiltīs, kuros vienmēr ko jaunu var izlasīt.

Otra tematiskā loka nosaukums ir “Enģeļi un maskas” (galvenokārt tie ir 2007. gada darbi), ko iespaidojušas klasiskās mākslas vērtības – glezniecība, tēlniecība. Sižetiski abu vārdu duālā būtība un to iespējamais plašais interpretējums ieinteresēja mākslinieku pēc viņa ceļojuma uz Meksiku.

Trešais darbu cikls saistīts ar Parīzi, pilsētas ielās un namos atrastajos motīvos, noskaņās, cilvēku burzmā, arhitektūras ritmos. Mākslinieks mēģinājis attēlot tos dziļos iespaidus, kuri viņu uzrunājuši šajā Eiropas elitārajā pilsētā un aicinājuši tur atgriezties atkārtoti. Tā ir pilsētas kultūrvide, arhitektūra, parki un dārzi, mākslas klātbūtne. Jāakcentē, ka izstādē redzamo gobelēnu ieceru skices radušās pēc Egila Rozenberga radošām studijām Parīzē 2012. gadā, kad viņš tur uzturējās ilgāku laiku.

Daļēji izstādē būs pārstāvēts iekšējo pārdomu atspoguļojošs cikls “Rētas” (vairāki darbi, kas radušies 2013. gadā). Tajā atklājas iekšējās dvēseles rētas, gan daudz dziļākas vispārcilvēciskās - tās, ko cilvēcē, mākslā, kultūrā, dažādu valstu vēsturē ir atstājušas zīmes un notikumi no pagātnes.

Piektā tēma - līdz šim Egila Rozenberga daiļradē gobelēnos nerealizēta laikmeta tehnoloģisko inovāciju pārtapšana, kas tiek izstādīta ar nosaukumu “Konversija”. Tās pamatā ir iespaidi no augstām tehnoloģijām.

Savstarpējā dialogā tā ir saruna ar skatītāju par to, kā šīs mūsdienu tehnoloģijas (piemēram, dažādas mikroshēmas) mākslinieka rokās reflektē un “pārtop” 21.gs. ornamentā. Aizsākusies mākslinieka daiļradē savulaik šķiedras mākslas formā, tā tagad ”pāraugusi” gobelēnos.

Izstādē būs redzami arī meti no tēmas “Konversija“, kuros mākslinieks risina laikmetīga ornamenta izteiksmes iespējas. Tāpat tiks izstādīti meti, kuri tika radīti konkursam Gobelēnu manufaktūrai Francijā.

Turpinot koncertzāles “Cēsis” jauno tradīciju - sarunu ar mākslinieku pēdējā izstādes nedēļā, uz tikšanos ar Egilu Rozenbergu interesenti tiek aicināti 27. aprīlī pulksten 17, koncertzāles Izstāžu zālē.

Egils Rozenbergs piedalījies dažāda vietēja un starptautiska mēroga izstādēs un projektos, sarīkojis vērienīgas personālizstādes Latvijā un ārzemēs. Mākslinieka darbi atrodas dažādu valstu muzejos. Mākslinieka talants un daiļrade ir novērtēta arī Francijā. Viņa radošā darba divas skices tiks īstenotas lielformāta gobelēnos Francijā, divās no vēsturiski slavenajām gobelēnu aušanas manufaktūrām - "La Manufacture des Gobelins" Parīzē un "La Manufacture des Beauvais" Bovē pilsētā. 20. gadsimtā šajās darbnīcās tika izaustas tādu pasaulslavenu mākslinieku, kā Marka Šagāla, Pablo Pikaso, Anrī Matisa un Huana Miro skices. Egils Rozenbergs būs pirmais Baltijas valstu mākslinieks, kura darbi tiks īstenoti un atradīsies Mobilier National kolekcijā līdzās jau iepriekš minēto slavenību darbiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti