Rīgā ar publisko lekciju viesosies ievērojamais britu mākslinieks Maikls Lendijs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 10 mēnešiem.

Ceturtdien, 5. jūlijā, plkst. 17.00 Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle aicina uz tikšanos ar britu mākslinieku, karalisko akadēmiķi Maiklu Lendiju, informēja Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles pārstāve Inese Dābola.

Tikšanās - publiskā lekcija - norisināsies Latvijas Universitātes bijušajā Bioloģijas fakultātes ēkā Kronvalda bulvārī 4, Rīgā. Pasākums norisināsies angļu valodā, tas ir bez maksas.

Maikls Lendijs, kura darbi atrodas daudzās publiskās kolekcijās, tai skaitā Teita galerijā Londonā, Apvienotās Karalistes Mākslas padomes kolekcijā un Modernās mākslas muzejā Ņujorkā, ir viens no Rīgas biennāles māksliniekiem.

Mākslinieks biennāles ietvaros radījis mākslas projektu “Atvērts biznesam”, kas humoristiski raugās uz grūtībām, kādās nesen sevi iemānījusi viņa dzimtene – Lielbritānija.

Savā lekcijā Rīgā Maikls Lendijs runās arī par saviem iepriekšējiem darbiem, no kuriem daudzi iekļuvuši laikmetīgās mākslas vēstures kanonā.

Visā savas radošās darbības laikā Maikls Lendijs veidojis vērienīgas instalācijas un performances, kas pēta politiski un sociāli nozīmīgus jautājumus. Piemēram, pēc mākslas organizācijas "Artangel" pasūtījuma Lendijs 2001.gadā radīja monumentālu mākslas darbu "Sabrukums" - viņam piederošu 7 227 priekšmetu sistemātiska iznīcināšana izbijuša Londonas universālveikala telpās.

Savukārt Teita galerijā Londonā 2004. gadā viņš instalēja "Semi-detached" - viņa vecāku mājas pilna mēroga modeli. Lendijs pazīstams arī ar saviem sīki izstrādātajiem zīmējumiem, kuru vidū ir 80 intīmi ģimenes un draugu portreti, kā arī botāniski precīzi nezāļu zīmējumi.

Lendijs studējis Londonas Goldsmitas universitātē un jau studiju laikā piedalījies Damjena Hērsta 1988. gadā rīkotajā leģendārajā izstādē "Freeze", kas bija atspēriena punkts Jauno britu mākslinieku (YBA) grupai. 2008. gada maijā Lendijs tika ievēlēts par karalisko akadēmiķi.

Rīgas biennālei radītais darbs "Atvērts biznesam" ir funkcionējošs kiosks Rīgā, bijušās Bioloģijas fakultātes ēkas pagalmā, kas kalpo kā mākslinieka komentārs nestabilajai Eiropas ekonomikai. Apvienotā Karaliste – lepnā “veikalnieku nācija” – izstājas no Eiropas Savienības, bet tagad izmisīgi raugās pēc “sadarbības brīnišķīgajā izolācijā”. “Brexit” sekas, visticamāk, būs augstāki importa tarifi un ierobežotas eksporta kvotas tirdzniecībā ar Eiropas Savienību. Lai pievērstu uzmanību šim jautājumam, Maikls Lendijs radījis kiosku, kurā tiek pārdotas tipiskas britu preces - melnā brokastu tēja, mafini, angļu cepumi, kā arī miniatūri korgiji, krūzītes, tējkannas un citas preces. "Open for Business" nosoda “Brexit” piekritēju augstprātību un izsmej viņiem dārgo pārliecību, ka viņi paaugstinās savas nācijas ekonomisko potenci, pametot Eiropas Savienību.

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (Riga International Biennial of Contemporary Art - RIBOCA), vērienīga mākslas izstāde, šogad norisinās pirmo reizi. Tajā piedalās 104 mākslinieki no dažādām pasaules valstīm, un tās ietvaros iespējams iepazīt 129 mākslas darbus 8 norises vietās Rīgā un Jūrmalā, kā arī pilsētvidē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti