Rēzeknē, Limbažos un Rīgā būs apskatāms skanošs vides mākslas objekts «Savpatība»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 11 mēnešiem.

Diriģents Sigvards Kļava un režisors Roberts Rubīns radījuši skanošu vides mākslas objektu “Savpatība”, kuru būs iespējams apskatīt trīs Latvijas pilsētās – Rēzeknē, Limbažos un Rīgā, informēja mākslinieku pārstāvji.

"Gors" pārstāve Ilona Rupaine
00:00 / 00:41
Lejuplādēt

Instalācija “Savpatība” aicina saredzēt un sadzirdēt pašam sevi – tā sastāvēs no spoguļu objektiem, kuru muzikālajā noformējumā izmantots latviešu komponistu Santas Ratnieces un Ērika Ešenvalda radītie skaņdarbi. Atkarībā no atrašanās vietas un pārvietošanās ceļa, apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt atsevišķus instrumentus un balsis dažādās kombinācijās. “Objektu šķautnēs spoguļosies režisora Roberta Rubīna dokumentētie Latvijas tīrradņu dziedājumu kadri, kurus diriģents Sigvards Kļava saticis savā pētnieciskajā ceļā vairāku gadu garumā – bērni ar eņģeļu balsīm un dzīvesgudri dažādu vietu ļaudis,” skaidrots darba pieteikumā.

"Savpatība"
"Savpatība"

Projekta idejas autors un diriģents Sigvards Kļava par darbu sacīja: “Projekts, kas atkal ļāva gūt spēcīgu apliecinājumu par mūsu zemi un cilvēkiem – skaistiem, talantīgiem, spēka pilniem. Kopāsatikšanās bija kā brīnumaina un radoša aka ikvienam no mums. Faktiski – ceļš un tilts vienam pie otra, starp seno, šodienu un nākotni, starp tradicionālo un profesionālo. Personiski man – ļoti skaists un jaudīgs radošās dzīves posms.”

“Savpatības” otrs autors un režisors Roberts Rubīns par projektu sacīja: ”Notikums, kas rada iekšēju pacelšanos, un visa skaņdarba laikā esi kā lidojumā. Lidojumā par galvas tiesu augstāk, lidojot gan pār materiālām, gan pār nemateriālām vērtībām. Reizēm skaņas svārstības paceļ augstāk, radot sajūtu, ka ar kāju pirkstu galiem vari pieskarties kāda koka galotnei. Vai lidojot pār ezeru vai upi, šķiet, viegli pieskaries upes virsmai, vai pļavas laukā saskaries ar zāles stiebru galotnēm. Tā viegli un nemanāmi, knapi. Ir sajūta, it kā tu levitē gaisā istabas vai lauku kultūras nama zāles centrā. Līdz mūzika norimst, neskan balsis un lēnām atkal esi nolaidies uz zemes. Pēc katra lidojuma sevī atrodi sajūtu, ka kaut kas tevī ir izmainījies.”

"Savpatība"
"Savpatība"

Mākslas objektu “Savpatība” būs iespējams apmeklēt no 16. līdz 24. jūlijam Rēzeknē, Latgales vēstniecības “Gors” ārtelpā, no 25. jūlija līdz 1. augustam, Limbažu pilsdrupās, no 26. līdz 31. augustam Rīgā, Arkādijas parkā.

Projekts tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “KultūrElpa” un Rīgas domes kultūras programmas “Rīgas vasara” atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti