Okupācijas muzejā atklās golodomoram veltītu vides izstādi «Bads kā ierocis – Ukraina. 1932-1933, 2022»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Latvijas Okupācijas muzejā 2022. gada 21. decembrī 13.00 tiks atklāta vides izstāde "Bads kā ierocis – Ukraina. 1932-1933, 2022", kuras kuratore ir Natālija Lavrova, ASV–Ukrainas Biznesa padomes memoriālās un izglītojošās kolekcijas "Golodomor: Ukrainas mākslinieku acīm" veidotāja, informēja muzeja pārstāvji.

Izstādes kodolu veido ASV–Ukrainas Biznesa padomes memoriālā un izglītojošā kolekcija "Golodomor: Ukrainas mākslinieku acīm", kas sastāv no mākslas darbiem, veltītiem golodomora – cilvēku izraisītu bada – upuriem Padomju Ukrainā 1932.–1933. gadā. Vides izstādi papildina fotoattēli, ko pēc 2022. gada februāra uzņēmuši foto žurnālisti no dažādām valstīm.

"Golodomors ir brūce, kas asiņo līdz šim. Staļins un viņa rokaspuiši veica genocīdu pret ukraiņu tautu, bet padomju režīms iebiedēja vairākas ukraiņu paaudzes, mēģinot izdzēst atmiņas par šo noziegumu, kad miljoniem ukraiņu nomira badā uz visauglīgākās zemes pasaulē," vēstīts izstādes aprakstā.

Nezināma mākslinieka darbs "…Un mēs skatījāmies un klusējām"
Nezināma mākslinieka darbs "…Un mēs skatījāmies un klusējām"

Izstādes "Bads kā ierocis – Ukraina. 1932-1933, 2022" mērķis ir piesaistīt uzmanību pagātnei un mūsdienu traģēdijām Ukrainā. Golodomors bija lielākā 20. gadsimta slēptā traģēdija, un Ukraina palika viena ar to. Mums golodomora piemiņa ir svarīga ne tikai kā veltījums tiem, kas komunistiskā režīma laikā nomira badā, bet arī tāpēc, ka nesodīti noziegumi diemžēl atkārtojas.

"Šodien mēs redzam nākamo posmu – Kremlis atkal zog un dedzina Ukrainas graudus, padara neiespējamu to eksportu. Šī iemesla dēļ cilvēki Āfrikā un Tuvajos Austrumos saskaras ar bada draudiem, kam nepieciešams atbilstošs pasaules starptautiskais juridiskais novērtējums," uzsver izstādes veidotāji. "Krievijas okupanti dedzina Ukrainas laukus, izlaupa graudu noliktavas un pārdod nozagtos Ukrainas graudus ārvalstīs. Tajā pašā laikā miljoniem tonnu Ukrainas graudu izvešana no Ukrainas Melnās jūras ostām tiek bloķēta, kas rada globālu pārtikas krīzi."

Izstāde tapusi sadarbībā ar Ukrainas Profesionālo fotogrāfu asociāciju un tās ģenerāldirektoru Mstislavu Černovu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti