Izstādē «Laimes lācis» būs skatāmas Mākslas akadēmijas studentu un absolventu ilustrācijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Andreja Upīša memoriālajā muzejā no 16. jūnija līdz 15. septembrim būs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un absolventu ilustrāciju izstāde “Laimes lācis”, medijus informē muzeja pārstāvji.

Andreja Upīša stāstam "Sūnu ciema zēni" šogad aprit 80. Andreja Upīša muzejā skaidro, ka pirmais stāsta slavenā tēla – Laimes lāča – uznāciens plašākai publikai notika jau 1923. gadā ar Andreja Upīša tāda paša nosaukuma lugu jeb reālu pasaku 5 cēlienos Latvijas Nacionālajā teātrī un izdevumu mazā grāmatiņā. Taču šodien pazīstamo veidolu Laimes lāča tēls ieguva pirms 80 gadiem – 1940. gadā, kad tika izdots Andreja Upīša patiesīgs stāsts jaunatnei "Sūnu ciema zēni".

Par godu stāsta “Sūnu ciema zēni” apaļajai jubilejai 15 Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un absolventi apvienojušies ilustrāciju izstādē, attēlojot savu izpratni un redzējumu par Laimes lāča būtību. Dažādās tehnikās realizētās ilustrācijas vēsta par neskaitāmajām Laimes lāča tēla variācijām, raugoties no katra mākslinieka skatpunkta un dzīves pieredzes.

Kāda Laimes lācis ir aizmidzis, cita veidots no plastmasas iepakojumu atspiedumiem, vēl kādam tā ir sajūta, kas piedzīvota, atrodoties ceļojumā un notverot šķietami nenotveramu pilnības sajūtas mirkli.

“Jaunie un pieredzējušie mākslinieki savus darbus radījuši laikā, kad Laimes lāci, iespējams, ieraudzīt ir visvieglāk – pavadot laiku pandēmijas radīto ierobežojumu izolācijā, kas ļāvusi koncentrēties sevis pētīšanai un intensīvam radošam darbam,” atzīmē muzejā.

Izstādē piedalās: Sandra Alksne, Ieva Baumgarte, Rūta Briede, Dina Danosa, Dagne Devjatnikova, Evija Freidenfelde, Lotta Harjo, Renāte Kloviņa, Rebeka Lukošus, Jēkabs Noviks, Alise Rudēvica, Anita Rupeika, Elīna Skrapce, Baiba Tropa, Ilona Valaine-Blekte, Ričards Znutiņš-Znutāns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti