Hamburgā atklās Latvijas mākslinieku Sigitas Daugules, Vinetas Kaulačas un Māra Čačkas izstādi «Vīzijas un sliekšņi»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Trīs Latvijas laikmetīgās mākslas pārstāvji – Sigita Daugule, Vineta Kaulača un Māris Čačka – apvienojušies radošā savienībā starptautiskai izstādei "Vīzijas un sliekšņi". Izstāde būs skatāma Hamburgas "Pashmin" mākslas galerijā no 4. februāra līdz 25. februārim, un tā ir veidota, lai izgaismotu dažādas pieejas un izpratnes par glezniecību, vienlaikus mēģinot atbildēt uz aktuāliem jautājumiem par to, ko glezniecība nozīmē šodien, informēja mākslinieku pārstāvji.

Visu trīs autoru darbi izstādē "Vīzijas un sliekšņi" atklāj uztveres daudzveidību, aicinot izstādes apmeklētāju ļauties vizuālam un konceptuālam piedzīvojumiem, kuru raksturu nosaka attiecīgā mākslinieka glezniecības praksē ietvertās individuālas izvēles un radošo pieeju dažādība, kā arī spēja pieņemt un risināt kā laikmetīgus, tā arī pārlaicīgus jautājumus. Šī latviešu mākslinieku grupas izstāde turpina uzturēt arī sarunu, kas starptautiskajā mākslas telpā izskan par glezniecības aktualitāti mūsdienu mākslas kontekstā.

Izstādes "Vīzijas un sliekšņi" kurators no Latvijas ir Pāvels Terentjevs ar līdzkuratori Natalju Nouri no Vācijas.

"Šī starptautiskā izstāde ir liels notikums, jo ticu, ka spēsim starptautiskajā arēnā radīt interesi par Latvijas laikmetīgo mākslu un iedvest tajā jaunu vērtības elpu. Mūsu vietējās mākslinieku saimes viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir izskanēt starptautiski, ko, protams, ievērojami spēcīgāk ir izdarīt radošā komandā, kur vienuviet saplūst ļoti atšķirīgi, bet tajā pašā laikā individuāli spēcīgi rokraksti, kas uzreiz par mums kā mākslinieku nāciju pasaka daudz vairāk nekā tad, ja mākslinieks savus radošos spārnus izpleš solo izpildījumā," skaidroja viens no izstādes darbu autoriem Māris Čačka.

Gleznotāja un mākslas zinātniece Sigita Daugule ir mācījusies Latvijas Mākslas akadēmijā, kur ieguvusi mākslas maģistra grādu Induļa Zariņa un Alekseja Naumova Monumentālās glezniecības meistardarbnīcā. 2010. gadā Daugule kļuva par pirmo Latvijas pārstāvi, kura saņēmusi mākslinieku rezidenču programmas "Quartier 21" stipendiju Vīnes Muzeju kvartālā. Māksliniece ir rīkojusi vairāk nekā 30 personālizstādes, tostarp, Latvijā, Austrijā, Vācijā. Viņa piedalījusies vairāk nekā 70 grupu izstādēs, tostarp, Slovēnijā, Zviedrijā, Beļģijā, Dienvidkorejā, Polijā. Daugules gleznas atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā, "Swedbank" mūsdienu mākslas kolekcijā, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra un Zuzānu kolekcijā, Lučiano Benetona kolekcijā Imago Mundi Itālijā, kā arī privātkolekcijās Latvijā un citās Eiropas valstīs un ASV.

Māksliniece Vineta Kaulača ir ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā. Studējusi Berlīnes Mākslas Universitātes Vizuālās komunikācijas nodaļā un Humbolta Valsts universitātes (ASV) Foto un Glezniecības nodaļās. Kaulača ir Īru Modernās mākslas muzeja mākslinieku rezidenču programmas stipendiāte un ir saņēmusi Anglijas mākslas padomes starptautisko stipendiju dalībai mākslas projektos Lielbritānijā. Viņa sarīkojusi 26 personālizstādes Latvijā un ārpus tās, piedalījusies vairāk nekā 80 grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs, tostarp ASV, Apvienotajos Arābu Emirātos, Austrijā, Beļģijā, Igaunijā, Īrijā, Francijā, Lietuvā, Lielbritānijā, Somijā, Vācijā. Vinetas Kaulačas darbi atrodas nozīmīgās publiskās kolekcijās Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, "Federculture" Itālijā, Eiropas Parlamenta kolekcijā Beļģijā, ASV vēstniecības kolekcijā – "Art in Embassies", Lučiano Benetona kolekcijā "Imago Mundi", Zuzānu kolekcijā, "Swedbank" mūsdienu mākslas kolekcijā un daudzās citās.

Mākslinieks un Daugavpils Marka Rotko mākslas centra vadītājs Māris Čačka ir ieguvis mākslas maģistra grādu un pedagoģijas zinātņu doktora grādu Daugavpils Universitātē. Čačka vada biedrību SIVIA Daugavpilī un ir "Grafikas kameras" biedrs. Savus darbus mākslinieks izstāda kopš 1997. gada Latvijā, Baltkrievijā, Lietuvā, Itālijā, Zviedrijā, Vācijā, Ukrainā un Polijā. Sarīkojis vairāk nekā desmit personālizstādes, tostarp, "Noteiktie un nenoteiktie dialogi" mākslas stacijā "Dubulti" (2018), "Klātienes dialogi" Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā (2021) un "Neirotaciņas" Rīgas Mākslas telpā (2022). Darbi atrodas Latvijas Nacionālajā mākslas muzeja kolekcijā un citās muzeju kolekcijās, kā arī privātkolekcijās Latvijā un citās Eiropas valstīs.

Par "Pashmin" mākslas galeriju Hamburgā

"Pashmin" mākslas galerijas specialitāte ir laikmetīgā māksla. "Pashmin" mākslas galerija atrodas četrās lokācijās – Hamburgā (Vācija), Pekinā, Šanhajā, Čuncjinā (Ķīna). Kuratori visās mākslas galerijās veido personālizstādes un grupu izstādes, kurās tiek atainotas kādas no mūsdienu problēmām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti