Festivāla «Survival Kit» pēdējā nedēļā gaidāmas publiskas diskusijas un ekskursija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 8 mēnešiem.

Noslēgumam tuvojas ikgadējais laikmetīgās mākslas festivāls “Survival Kit”, kura tēma šogad ir “Būt drošībā ir bīstami”. Festivāla izstāde vēl līdz 4. oktobrim skatāma Rīgā, bijušajā Rakstniecības un mūzikas muzeja ēkā, informēja organizatori. Pēdējā nedēļā apmeklētāji aicināti uz īpašu ekskursiju izstādē un publiskajām diskusijām, bet svētdien – izmantot bezmaksas ieeju ģimenēm ar bērniem un senioriem.

Šogad festivāla publiskajai programmai dots nosaukums “Kommunalka-Community” un programma iezīmē jautājumus un problēmas, kas Latvijā pastāv, veidojot iekļaujošu sabiedrību. Kopā ar apmeklētājiem festivāla laikā tiek meklēti risinājumi iekļaujošākas nākotnes sabiedrības veidošanā. Programmas publiskie pasākumi norisinās gan festivāla telpās, gan ārpus tām kā raidījumu cikls “Radio Naba”.

Trešdien, 30. septembrī, norisināsies diskusija “Es esmu latvietis, bet vai tu man ļauj?”, kurā tiks meklētas atbildes uz it kā tik vienkāršiem jautājumiem – kas ir latvietis? Kā ir būt latvietim? Ceturtdien, 1. oktobrī, pulksten 18.00 apmeklētāji aicināti apmeklēt ekskursiju, ko vadīs festivāla dibinātāja un direktore Solvita Krese kopā ar mākslas vēstnesi Karinu Bočkis. Savukārt sestdien, 3. oktobrī, norisināsies diskusija “Neizmantotais potenciāls = radikalizācija?”, kurā dalībnieki diskutēs, kāda būtu bijusi Latvija šodien un kāda Latvija var būt rītdien, ja spētu izmantot Latvijas jaunpienācēju pilnu potenciālu.

Diskusijām būs iespējams sekot līdzi arī interneta tiešraidē.

Festivāla noslēguma dienā, 4. oktobrī, ģimenēm ar bērniem un senioriem ieeja bez maksas.

Festivāls “Survival Kit 11: Būt drošībā ir bīstami” (“Being Safe is Scary”), kura kuratore ir Katja Krupeņņikova, aplūko drošības jēdzienu no dumpinieciska skatupunkta.

Festivālu organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC), kas ir viena no vadošajām nevalstiskajām institūcijām, kas veicina un atbalsta Latvijas laikmetīgās mākslas attīstību. Īstenojot starptautiska un nacionāla mēroga mākslas notikumus, LLMC mērķis ir izglītot un iesaistīt Latvijas sabiedrību kultūras daudzveidības, iekļaujošas sabiedrības, iecietības un kritiskas domas nozīmes izpratnē. Institūcija nodarbojas ar pētniecību, jaunu darbu producēšanu un laikmetīgās mākslas arhīva veidošanu un uzturēšanu.

Projektu “Kommunalka-Community” realizē LLMC sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā. Projektu atbalsta Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti