Dailes teātra Mākslas telpā skatāma izstāde «Neredzamās skatuves»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Līdz 29.decembrim Dailes teātra Mākslas telpā "Brīvības 75" būs apskatāma izstāde "Neredzamās skatuves", kuras kuratore ir Inga Šteimane.

Kuratore Inga Šteimane izvēlējusies piecus autorus - Džemmu Skulmi, Juri Dimiteru, Kristianu Dimiteri, Kristapu Ģelzi un Annu Iltneri. Uzmanīgi ielūkojoties viņu darbos un biogrāfijās, kas aptver mūsdienu mākslas visdažādākās, visnegaidītākās formas un dod iespēju tikties ar mākslu četru paaudžu diapazonā, pamanām spēcīgu teātra stihijas klātbūtni katrā.

Izstādi veido māksla un komentārs. Ir speciāli jauni darbi un ir kolekciju krājumi. Katra mākslinieka ekspozīciju papildina teksts - zirneklis, kas izceļ ar teātri saistītos dzīves un mākslas faktus. Ir iezīmēta arī problēma: nereti mākslas komentārs ķeras pie jēdziena "teatrāls", taču - kā to saprast? Teātra un mākslas "acīmredzamā" mijiedarbība ir intriģējoša. Modernās mākslas vēsturē ir pat epizode, kad māksla uzlūko teātri kā ienaidnieku un atskaņas no šīs epizodes ietver arī izstāde. Izstādes kuratore atzīst, ka parasti mazliet satrūkstas, lasot par "gleznieciskumu" kādā skatuves, mūzikas vai dzejas darbā, un cenšas izprast: kas ar to domāts? Līdzīgi ir ar "teatrālismu" mākslā.

"Neredzamās skatuves" piedāvā aplūkot mākslu un teātri mijiedarbībā, kā arī ietver mākslinieku saiknes ar teātri. Izstāde uzbūvēta tā, lai aicinātu skatītāju kļūt par pētnieku, kurš saskata kultūru, ko veidojis teātris, un tās ietekmi tālu ārpus teātra sienām. Atklāt neredzamās skatuves.

Svētdien, 13.oktobrī, plkst.12.00 plānotas "Sarunas izstādē" vecākiem un Radošā darbnīca bērniem.

Dailes teātra Mākslas telpa "Brīvības 75" ir teātra uzdrošināšanās paplašināt kultūras telpu un pierādīt, ka Dailes teātris var būt vieta ne tikai teātra žanram, bet arī citādām labas, profesionālas mākslas izpausmēm. Jāatgādina, ka izstāde "Neredzamās skatuves" ir jau ceturtā, kas notiek Dailes teātra Mākslas telpā "Brīvības 75" - iepriekš skatītājiem bija iespēja redzēt izstādes "Būt vai nē", "Parafrāzes" un "Sarkanā istaba". Mākslas telpas "Brīvības 75" idejas autors ir Dailes teātris, kas ideju realizēšanā pieaicina augstas raudzes profesionāļus - kuratorus (Inga Brūvere, Sarmīte Sīle, Inga Šteimane) un Latvijas izcilākos māksliniekus.

Izstāde bez maksas apskatāma stundu pirms katras Dailes teātra izrādes, kā arī izrāžu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti