Cēsīs atklāts mākslinieka Pauļa Liepas lielformāta sienas gleznojums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Projektā “Mākslas kūre” Cēsīs atklāts mākslinieka Pauļa Liepas darbs “Kalnu kūre” – lielformāta gleznojums uz daudzdzīvokļu mājas sienas, informēja Ruckas mākslas fonda pārstāvji.

Gleznojums tapis sadarbībā ar ēkas iedzīvotājiem un ir mākslinieka darbos bieži redzama motīva – dialogu logu – lokalizācija Cēsu pilsētā.

Kā skaidroja Ruckas mākslas fondā, gleznojums apvieno laikmetīgās mākslas valodu un lokālas kopienas vērtības. Darba tapšanas laikā apgleznotās ēkas iemītnieki tika aicināti nosaukt sev svarīgus jēdzienus. Mākslinieks Paulis Liepa tos pārstrādāja grafiskās zīmēs un iekļāva gleznojuma kompozīcija. Gala rezultātā uz ēkas sienas gan viegli nolasāmā, gan aizšifrētā veidolā skatāmi tādi ēkas iemītniekiem svarīgi jēdzieni kā latvju spēka zīmes, Cēsis kā Latvijas karoga dzimtene, paaudžu nomaiņa, pilsētas vēsture, kultūra un atrašanās ceļu krustpunktā. Pauļa Liepas darba tehnisko izpildi ar profesionālām fasādes krāsām veicis Dainis Rudens.

Pauļa Liepas sienas gleznojuma veidotāju komanda: gleznojuma realizētājs Dainis Rudens, “Mākslas kūr...
Pauļa Liepas sienas gleznojuma veidotāju komanda: gleznojuma realizētājs Dainis Rudens, “Mākslas kūres” kuratore Līga Lindenbauma, mākslinieks Paulis Liepa.

“Ņemot vērā būtiskos reljefa kāpumus un kritumus, nepieredzējušam ceļotājam jebkura pastaiga pa Cēsīm kļūst par visai nopietnu sportisku pārbaudījumu. Šādai kalnu kūrei klāt jāskaita pašas pilsētas pieredzētie un iekrātie visnotaļ raibie vēstures uzslāņojumi, laikmetu un viedokļu sadursmes, kā arī šo dažādo elementu apburošā spēja sadzīvot un piešķirt pilsētai tās īpašo raksturu. Tāpēc darbā ir redzama gan šo pretstatu sazobe un līdzāspastāvēšana, gan savstarpējā cīņa,” gleznojuma iedvesmas avotus raksturoja mākslinieks Paulis Liepa.

Pauļa Liepas lielformāta darbs “Kalnu kūre” ir daļa no projekta “Mākslas kūre”. Mākslas notikums ar ceļošanas elementiem “Mākslas kūre” aicina skatītājus iepazīt Cēsu apkārtni caur sešu autoru un autoru grupu veidotiem mākslas darbiem, kas skatāmi vairāk nekā 10 dažādās pilsētvides vietās. “Mākslas kūre” Cēsīs norit līdz 10. oktobrim, un ērtai mākslas darbu atrašanai izmantojams pasākuma digitālais ceļvedis.

Paulis Liepa. Sienas gleznojums “Kalnu kūre”.
Paulis Liepa. Sienas gleznojums “Kalnu kūre”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti