Atklās tekstilmākslas izstādi par godu Igaunijas 102. gadadienai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 5 mēnešiem.

Jau astoto gadu februāris Rīgas Latviešu biedrībā (RLB) ir Igaunijas mēnesis, kur šogad par godu Igaunijas 102. gadadienai RLB sadarbībā ar biedrību “Estonia” sarūpējusi trīs igauņu tekstilmākslinieču – Ainiki Eiskopas, Sigridas Huikas un Sirjes Raudsepas darbu izstādi “Mūsu stāsti / Meie lood”, medijus informē RLB pārstāvji.

“Mūsu stāsti / Meie lood” ir trīs igauņu tekstilmākslinieču izstāde, kas stāsta par viņu māksliniecisko pašizpausmi un mīlestību pret zīda apgleznošanas iespējām un paņēmieniem.

Izstādē būs apskatāmi 22 darbi, radīti zīda apgleznošanas tehnikā, katrs stāstot savu, īpašu stāstu.

Mākslinieces Ainiki Eiskopas darbu stāsti atklāj austrumniecisko un tautisko rakstu šarmu. Sigrida Huika savu stāstījumu izceļ ar skaidriem un spēcīgiem attēliem, kas, tos rūpīgāk aplūkojot, atklājas īpašā smalkumā. Mākslinieces Sirjes Raudsepas darbiem piemīt laba krāsu un kompozīcijas izjūta, un tie, katrs atklājot savu stāstu, veido kopīgu veselumu.

Visas trīs mākslinieces ir studējušas tekstila dizainu Igaunijas Valsts mākslas institūtā (tagadējā Igaunijas Mākslas akadēmijā), bet to ir darījušas dažādos laika posmos, tāpēc arī viņu darba paņēmieni un izteiksmes līdzekļi ir atšķirīgi. Kopīgās izstādēs mākslinieces sadarbojas kopš 2012. gada.

Ainiki Eiskopa dzimusi 1966. gadā Vīlandē. 1991. gadā absolvējusi Igaunijas Valsts mākslas institūta Tekstildizaina fakultāti. Māksliniece nodarbojas galvenokārt ar zīda apgleznošanu, bet ir darinājusi arī austus darbus, tekstilmozaīkas un izšuvumus.

Sigrida Huika dzimusi 1964. gadā Tallinā. 1988. gadā absolvējusi Igaunijas Valsts mākslas institūta Tekstildizaina fakultāti. Māksliniece apglezno gan zīdu,  gan darina austus darbus.

Sirje Raudsepa dzimusi 1948. gadā Hāpsalā. Igaunijas Valsts mākslas institūtu absolvējusi 1974. gadā. Māksliniece specializējas galvenokārt zīda apgleznošanā, bet darina arī rotaslietas un tekstila rotaļlietas.

Izstāde apskatāma RLB Baltajā zālē no 2020 gada 4. līdz 29. februārim. Izstādes atklāšana – otrdien, 4. februārī.

Izstādes atklāšanā piedalīsies mākslinieces Ainiki Eiskopa, Sigrida Huika un Sirje Raudsepa, Igaunijas Tekstilmākslas asociācijas un biedrības “Estonia” pārstāvji. 

Mākslas darbu radīto noskaņu papildinās muzikāls sveiciens Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas un Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas flautu kvarteta “Con Anima” sniegumā (mākslinieciskā vadītāja Inga Grīnvalde).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti