«Tagad, ar jūsu atļauju» – izstādē galerijā «Istaba» sevi piesaka jaunie Latvijas mākslinieki

Laikā no šī gada 13. novembra līdz 8. decembrim galerijā "Istaba" norisināsies jauno mākslinieku, Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības un scenogrāfijas 3. kursa studentu grupas izstāde "Tagad, ar jūsu atļauju", kur kūrētā atlasē reprezentēta katra jaunā autora šī brīža prakse un intereses.

Izstādē piedalās Katrīna Levāne, Emīls Kocers, Signija Joce, Anete Reine, Velta Esmeralda Kalnozola-Kalsere, Sofija Bumbule, Karīna Liepājniece, Dārta Madara Cielava, Sāra Nudiņa un Jolanta Geste.

Mākslas darbus izstādei atlasījusi kuratore un Latvijas Mākslas akadēmijas vieslektore Auguste Petre, savukārt iekārtojums veidots saskaņā ar mākslinieku, Glezniecības katedras vadītāju Kristianu Brekti.

Jaunie autori izstādē pārstāvēti caur dažādiem medijiem un vairākos studiju procesa posmos tapušiem darbiem. Neskatoties uz darbu fizisko apjomu (miniatūra vai lielformāts), katrs no tiem uztverams kā piezīmes radošā procesa attīstībā, mākslinieka būtības pirmavots un pieturpunkts, kas rada nojausmu par tālāku sava mākslinieciskā ceļa virzību.

Izstādes ieceri komentē kuratore Auguste Petre: "Aptuveni pirms trīs gadiem šos jaunos māksliniekus pirmo reizi satiku Latvijas Mākslas akadēmijā. Man tas bija pirmais gads kā pasniedzējai – viņiem pirmais studiju semestris. Kopīgi strādājot, sarunājoties un vērojot viņu attiecības ar radošo procesu, pārliecinājos, ka ir dzimusi pilnīgi jauna tipa mākslinieku paaudze. Viņu attieksme pret ideju un materiālu ir niansēta, uzskatāmi radoša un arī piepildīta, tāpēc vienojāmies par izstādes izveidi, kurā plašākai auditorijai tiktu atrādīti tieši studiju procesā tapušie darbi – tie, kuri tālākā radošās prakses attīstībā bieži tiek aizmirsti vai izmesti. Tagad, ar jūsu atļauju, šīs studiju laika piezīmes un idejas vēlamies izgaismot un pievērst tām uzmanību, aktualizējot arī jaunā mākslinieka domu gaitu."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti