Festivāla «Survival Kit 15» mākslinieciskā vadība uzticēta kuratoram Jusi Koitelam

Ikgadējais starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls "Survival Kit" notiks Rīgā no 6. septembra līdz 5. oktobrim. Festivāla mākslinieciskā vadība 15. festivāla gadā uzticēta kuratoram Jusi Koitelam (Jussi Koitela), informēja Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LCCA).

Savukārt festivāla tēma šogad ietverta vārdā "Mērījumi", uzlūkojot šo jēdzienu gan kā zinātnisku un kvantitatīvu rādījumu, gan kā darbības vārdu, aicinot uz rīcību. Festivālā tiks pētīta zināšanu rašanās daba un tas, kā daudzveidīgās zināšanas veido atšķirīgu realitāti pilsētas iedzīvotāju kopienās.

"Rīga ir pārpilna zināšanām. Tās mīt ielās, mājās, kopienās un atmiņās. Zināšanu ietekme dažkārt ir acīmredzama, bet dažkārt tās mūsu dzīves ietekmē un veido nemanāmi, caurvijot sociālās un politiskās sfēras," festivāla koncepciju komentē kurators Jusi Koitela.

Mērījumu mērķis ir apzināt plaisu, kas izveidojusies starp dažādu ideoloģiju vadītām un atšķirīgā kultūrā  sakņotām  kopienām mūsu sabiedrībā, meklējot iespējamos saskares punktus starp tām, kā arī

pārdomāt attiecības starp zināšanām, mākslu, pilsētvidi un to krustpunktiem, kļūstot par platformu kritiskai domu apmaiņai un starpdisciplinārai sadarbībai.

Festivāla koncepta aktualitāti skaidro LCCA direktore Solvita Krese: "Šobrīd, kad Krievijas iebrukums Ukrainā rada seismiski turbulentu ģeopolitisko situāciju, kurā izjūtam nepārtrauktu trauksmi, bailes un dusmas, ir ļoti svarīgi meklēt sastapšanās vietas un pārejas pilsētas audumā, lai būvētu horizontālus sadarbības tīklus starp dažādām sabiedrības grupām, izmantojot pilsētā akumulētās zināšanas, vairojot kopīgu izpratni par pozitīvu nākotnes scenāriju iespējamību."

Starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls "Survival Kit" izveidots 2009. gadā un šobrīd kļuvis par vērienīgāko ikgadējo laikmetīgās mākslas notikumu Baltijā. Katru gadu festivāls aicina kuratoru (vai kuratorus) izvēlēties pētāmās tēmas un aicināt māksliniekus no visas pasaules iedomāties alternatīvus izdzīvošanas scenārijus.

"Survival Kit 15" mākslinieciskais vadītājs Jusi Koitela ir neatkarīgs kurators un fonda "Frame Contemporary Art Finland" programmas vadītājs. Viņa darbs savij mākslu, iemiesotās pētniecības metodes, telpiskos pilsētvides kontekstus, sadarbību, viesmīlību un materialitāti dažādu formu izstāžu un zinību apmaiņas veidos. Šogad viņš ir arī viens no  Somijas paviljona kuratoriem 60. starptautiskajā Venēcijas biennālē.

Festivāla dalībnieki un norises vieta tiks izziņota 2024. gada vasaras sākumā. 

"Survival Kit 15" organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs un šobrīd atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome un Dānijas Mākslas fonds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti