«Visticamāk, ka ne» – augustā notiks Regīnai Ezerai veltītais «Punctum» festivāls

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Šogad literatūras interneta žurnāls “Punctum” festivālu velta prozas klasiķei Regīnai Ezerai, kurai pērn apritēja 90 gadi, informēja organizatori, skaidrojot arī, ka "pārcelto pasākumu laikā “Punctum” festivāls noritēs ar saukli “Visticamāk, ka ne”, aizņemoties to no Ezeras grāmatas nosaukuma." Festivālā no 17. līdz 27. augustam notiks Latvijas un ārvalstu literātu lasījumi, performances un koncerti, kā arī lekcijas un diskusijas.

“Punctum” festivāls pievērsīsies Ezeras prozā būtiskām tēmām – varmācībai, traumai, šaubām un nedrošībai. Rakstnieces darbos skaudri iezīmējas pāridarījumu un traumu ēnas vairāku paaudžu garumā. Piemēram, romānā “Varmācība” viņa raksta: “Kamēr pastāv “tiesības nogalināt” tāpēc, ka esmu radības kronis, tāpēc, ka esmu baltais, tāpēc, ka man ir pareizākas formas galvaskauss, tāpēc, ka es esmu tas, kas es esmu, tāpēc, ka piederu pie lielākas tautas, tāpēc, ka varu to darīt nesodīti, tāpēc, ka man ir ierocis, baidīsimies par saviem bērniem.”

Pasākumu programmā lekciju sniegs atmiņu pētnieks Aleksandrs Etkinds, literatūras lasījumos piedalīsies autori autori no Latvijas, Itālijas, ASV, Zviedrijas, Igaunijas un Dānijas, kā arī mūziķi Vladislavs Nastavševs, Sniedze Prauliņa, grupa “Ezeri”, performances veidos mākslinieces Signe Valtiņa, Anna Salmane, Agnese Krivade un citi. Festivālā notiks arī literāras aktivitātes bērniem, tās veidos rakstniece Santa Remere ar māksliniecēm Elīnu Brasliņu un Viviannu Mariu Staņislavsku.

Šogad “Punctum” festivāls notiks dažādās Rīgas vietās – galvenokārt ārpus centra. Festivāla programma tiks izziņota jūlija beigās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti