«Punctum festivālā» notiks Ukrainas rakstnieku lasījumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 1 mēneša.

Reaģējot uz karadarbību Ukrainā, literatūras žurnāla "Punctum" festivāla ārvalstu viesu vidū šogad būs galvenokārt ukraiņu autores. Festivāls aicinās iejusties arī trimdas latviešu dzejas valodā, atzīmējot spilgtā modernista, trimdas grupējuma "Elles ķēķis" dalībnieka Linarda Tauna simtgadi, informēja rīkotāji.

"Sākoties plašam karam Ukrainā, daudzi kultūras notikumu organizētāji un dalībnieki bija tik šokēti, ka nespēja pilnvērtīgi turpināt darbu un kalt jaunus plānus. Arī mums, "Punctum festivāla" veidotājiem, bija skaidrs, ka šogad nevēlamies festivālu pozicionēt kā svinības. Tā vietā vēlamies pieminēt izcilo trimdas dzejnieku Linardu Taunu un ļaut izskanēt Ukrainas mūsdienu literatūras balsij. Manuprāt, ir ļoti svarīgi arī uzklausīt, kāda ir ukraiņu rakstnieku ikdiena šobrīd – vakar šīs autores brīvprātīgi palīdzēja armijai un slēpās bumbu patvertnēs, bet šodien klātienes lasījumos dalās ar šo pieredzi un saviem darbiem," uzsvēra "Punctum festivāla" vadītāja Laura Brokāne.

Ukraiņu dzejnieces Katerina Kalitko, Ija Kiva un Halina Kruka piedalīsies dzejas lasījumos "Pasaules kafejnīca" Sporta pils dārzos 27. maijā, savukārt ukraiņu prozaiķes Viktorija Ameļina un Katerina Babkina uzstāsies lasījumos un diskusijā "Pēkšņi es atrodos gājienā" 31. maijā Latvijas Mākslas akadēmijas K2 korpusā un tiešsaistē.

Dzejkoncerts "Mūzīgais mākonis"
Dzejkoncerts "Mūzīgais mākonis"

Vairāki pasākumi būs veltīti dzejnieka Linarda Tauna simtgadei. Festivāla kulminācijas dzejkoncerts "Mūžīgais mākonis", kurā piedalīsies mūziķi Jānis Šipkēvics un Sniedze Prauliņa, aktieri Kaspars Znotiņš un Kaspars Aniņš, notiks 3. jūnijā plkst. 20.30 Zirgu ielas koncertzālē. Koncerta režisore Māra Ķimele pastāstīja: "Tauna dzeja ir tieša, nepastarpināta. Tā saviļņo un satrauc, stāsta par dvēseles nemieru un ilgām. Mēs, šī pasākuma veidotāji, vēlamies nosaukt šo vārdu, lai viņš kā ezers nokrīt no debesīm un atrod savu vietu starp mums, lai top dzīvs, kad lasām viņa dzeju. Sveicam tevi mājās, Linard Taun!"

28. maijā Tauna dzejas noskaņās notiks pikniks "Laulības ar pilsētu. Re:" Anniņmuižā, savukārt 3. jūnijā Latvijas Mākslas akadēmijas K2 korpusā literatūras pētnieku Kārļa Vērdiņa un Arta Ostupa vadībā norisināsies simpozijs "Taunam 100".

Festivāls pievērsīsies arī domubiedru kopienām Latvijas literatūrā – notiks Preiļu konceptuālistu un žurnāla "Strāva" pasākumi, Latvijas un slovēņu LGBT literātu sadraudzības lasījumi, kā arī kopienām veltīta diskusija.

Festivāla atklāšanu aicinām atzīmēt kopā ar horeogrāfi Kristīni Brīniņu kolektīvā dejas performancē "Vējainākā diena, kāda jebkad bijusi" 25. maijā laukumā pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, kā arī grupu "Sigma" viņu jaunā albuma "Ostinācijas" prezentācijas koncertos 25. un 26. maijā Latvijas Mākslas akadēmijas K2 korpusā.

Plašāka informācija par festivālu atrodama interneta žurnālā "Punctum" un festivāla Facebook kontā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti