«Prozas lasījumu» galveno balvu saņem rakstniece Inga Gaile

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

6. decembrī noslēdzās festivāls “Prozas lasījumi”, kas šogad norisinājās neklātienē. Festivāla noslēgumā tika noteikta galvenās balvas ieguvēja – rakstniece Inga Gaile balvu saņēma par "Prozas brokastīs" nolasīto fragmentu no romāna "Jaukumiņš", informēja organizatori.

Nedēļas laikā 11 pasākumos, diskusijās un lasījumos festivālā attālināti piedalījās vairāk nekā 50 dalībnieku – rakstnieces un rakstnieki gan no Latvijas, gan arī no Ukrainas, Igaunijas un Lietuvas.

Skatītāju iesaistei ārpus programmas tika piedāvātas arī citas aktivitātes. Jauno autoru biedrība "Karantīna" sniedza iespēju ikvienam kļūt par teksta autoru, rakstot stāstu uz īpašiem festivāla "Turpini stāstu!" plakātiem, kas tika izvietoti brīvi pieejamās vietās bibliotēkās, grāmatnīcās un citviet. Restorāns "Andalūzijas suns" sniedza iespēju interesentiem nobaudīt rakstnieku iecienītas brokastis, piegādājot tās mājās. Festivāla laikā pie Natālijas Draudziņas vidusskolas LMMC projekta "Kopā" ietvaros tika uzstādīts arī Miķeļa Mūrnieka un Henrika Eliasa Zēgnera veidots piemiņas soliņš rakstniekiem Andrai Neiburgai un Paulam Bankovskim, kurā atvilkt elpu, lasot vai sarunājoties, varēs arī turpmāk. Festivālā tika veidoti arī viena teksta divu interpretāciju video, kuros savus darbu fragmentus lasīja autori un aktieri.

Festivāla rīkotāji atzīmēja, ka neklātienes formāts festivāla apmeklētājus uzrunājis un tādēļ tiekot apsvērta iespēja arī turpmāk klātienē notiekošo programmu raidīt tiešraidē.

Lai gan festivāls ir noslēdzies, autoru teksti būs lasāmi "konTEKSTS" decembra un janvāra numuros, esejas būs pieejamas literatūras un filozofijas žurnālā "Punctum". Latvijas Radio raidījums "Kultūras rondo" vēl līdz 10. decembrim publicēs autoru darbu lasījumu audio ierakstus. Turpinās darboties arī festivāla oficiālais “Spotify” konts.

Festivāla noslēgumā tika noteikta galvenās balvas ieguvēja – “ASUS” “ZenBook” datoru savā īpašumā jaunu darbu rakstīšanai ieguva rakstniece Inga Gaile par "Prozas brokastīs" nolasīto fragmentu no romāna "Jaukumiņš". Savukārt speciālbalvu no žurnāla "Domuzīme" ieguva rakstnieks Osvalds Zebris.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Festivāls 25 gadu laikā no neliela lasījumu vakara Andreja Upīša dzimšanas dienas atcerei ir pārtapis vairāku dienu prozas festivālā, kura laikā dažādos pasākumos ar savu jaunāko darbu vai to fragmentu lasījumiem uzstājas dažādu paaudžu Latvijas rakstnieki un viesautori no citām Eiropas valstīm. "Prozas lasījumi" laika gaitā kļuvuši par radošu tikšanās vietu autoriem un lasītājiem, kā arī nozīmīgu atskaites punktu pašmāju rakstniecībā, ļaujot apzināties nozares nepārtrauktu attīstību un aktualitāti Latvijas kultūrtelpā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti