Novembrī Latvijas rakstnieki uzstāsies septiņās pasaules valstīs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Novembra laikā 11 Latvijas rakstnieki dosies uz 7 pasaules valstīm, lai piedalītos 16 dažādos lasījumos, diskusijās un performancēs. Rakstnieki šomēnes apmeklēs Singapūru, Norvēģiju, Vāciju, Somiju, Itāliju, Igauniju, Lietuvu, kā arī Makao un Honkongu, paziņojumā medijiem informē platformas “Latvian Literature” pārstāvji.

Platforma “Latvian Literature” visa gada garumā aktīvi strādā, lai nodrošinātu Latvijas autoru dalību dažādos literatūras festivālos un lasījumos ārvalstīs. Šī gada novembris ir izvērties īpaši pasākumiem bagāts.

“Šajā procesā platforma “Latvian Literature” darbojas kā starpnieks.

Tas, ka beidzot esam iekļuvuši intensīvā starptautiskā apritē, ir vairāku gadu mērķtiecīga darba rezultāts. Mēs regulāri uzrunājam ārvalstu festivālus, piedāvājot viņu profilam atbilstošu mūsu autoru uzstāšanos.

Mēs sadarbojamies ar mūsu vēstniecībām, Latvijas literatūras izdevējiem ārvalstīs, kā arī tādām organizācijām kā “The British Council”, EUNIC un “Literature Across Frontiers”, lai mūsu autoriem būtu iespēja iegūt pieredzi un iepazīstināt ar savu daiļradi lasītājus ārpus Latvijas robežām,” pastāstīja platformas “Latvian Literature” starptautiskās sadarbības projektu koordinatore Ildze Jansone.

Inga Gaile
Inga Gaile

Laikā no 3. līdz 7. novembrim platformas “Latvian Literature” pārstāve Juta Pīrāga un dzejniece Inga Gaile piedalīsies vairākās diskusijās Singapūras Rakstnieku festivālā.

5. novembrī rakstnieki Jānis Joņevs un Nora Ikstena piedalīsies diskusijā un prezentēs savu darbu tulkojumus norvēģu valodā Vestfordas literatūras festivālā Norvēģijā.

6. novembrī rakstniece Māra Zālīte piedalīsies diskusijā “30 gadi pēc Berlīnes mūra krišanas” Berlīnē, Vācijā, bet dzejniece Anna Auziņa dosies uz Somijas galvaspilsētu Helsinikiem, lai prezentētu Vizmas Belševicas pirmās triloģijas “Bille” daļas iznākšanu somu valodā.

7. novembrī Somijā viesosies arī dzejniece Inga Pizāne, lai ar dzejas pop-up performanci uzstātos pasākumā “Dzeja krustojumā” Helsinku festivāla “CulturaFest” ietvaros.

Jānis Joņevs
Jānis Joņevs

8. novembrī dzejniece Inga Gaile piedalīsies lasījumā Honkongā, bet 9. novembrī – pasākumā Makao.

9. novembrī dzejas grupa “Orbīta” uzstāsies Turku dzejas festivālā, kurā 11. novembrī tiks izrādīta arī rakstnieces Mairas Dobeles īsfilma “recycling4poetry”.

11. novembrī dzejnieks Sergejs Timofejevs prezentēs savu itāļu valodā iznākušo dzejas krājumu Turīnā, Itālijā.

15. novembrī dzejas grupa “Orbīta” uzstāsies arī “Hullunud” festivālā Tartu, Igaunijā, bet 30. novembrī Latvijas dzejnieki Inga Pizāne un Krišjānis Zeļģis piedalīsies Eiropas dzejas festivālā Viļņā, Lietuvā.

Platforma “Latvian Literature” ir veidota ar mērķi veicināt Latvijas literatūras un grāmatniecības atpazīstamību un eksportu ārvalstīs, nodrošināt starptautisku sadarbību ar izdevējiem, aģentiem, tulkotājiem un organizācijām, kā arī piedāvāt visa veida informāciju par Latvijas autoriem, grāmatām un jaunumiem nozarē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti