No dzejnieces Astrīdes Ivaskas atvadīsies 2.aprīlī Rīgas Latviešu biedrības namā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 1 mēneša.

Atvadīšanās no dzejnieces un atdzejotājas Astrīdes Ivaskas notiks 2.aprīlī Rīgas Latviešu biedrības namā, pastāstīja Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Jānis Jurkāns.

Atvadīties no dzejnieces 2.aprīlī varēs laikā no plkst.12 līdz 14.30 Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē. Pēc tam dzejniece tiks kremēta un pelni tiks apglabāti ģimenes kapos Kuldīgā.

Kā norāda Jānis Jurkāns, sanestie ziedi pēc atvadīšanās tiks nogādāti pie Brīvības pieminekļa.

Kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dagnija Grīnfelde informēja, ka Kultūras ministrija plāno segt daļu bēru izdevumu.

Jau vēstīts, ka Astrīde Ivaska mūžībā aizgāja 24.martā.

Ivaska dzimusi 1926.gadā Rīgā, 1944. gadā emigrējusi uz Vāciju. Viņa studējusi Mārburgas universitātē romāņu, ģermāņu un slāvu valodas (1946–1949). 1949.gadā viņa apprecējusies ar igauņu dzejnieku un literatūrzinātnieku Ivaru Ivasku un pārcēlusies uz ASV. Ivaska bijusi bibliotekāre Minesotas universitātes Mākslas nodaļā, mācījusi krievu un vācu valodu Sv. Olafa koledžā Minesotā un Oklahomas universitātē. No 1991. līdz 2001.gadam viņa dzīvojusi Fauntinstaunā, Īrijā, pēc tam Rīgā.

Dzeju Ivaska publicēja kopš 1959.gada. Viņa arī publicējusi recenzijas un apceres par latviešu un cittautu literatūru.

Kopš 1993.gada Ivaska bijusi Latvijas Rakstnieku savienības biedre. 2001.gadā viņa saņēmusi IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti