Londonas starptautiskajā grāmatu tirgū Latviju pārstāv septiņi uzņēmumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Starptautiskajā Londonas grāmatu tirgū "London Book Fair 2022" no 5. līdz 7. aprīlim Latviju pārstāvēs septiņi ar izdevējdarbību saistīti uzņēmumi, informēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).

Turpinot 2018. gadā Londonas grāmatu tirgū veiksmīgi aizsākto kampaņu "#iamintrovert", šogad izstādes apmeklētāji tiek aicināti ieskatīties introvertā latviešu rakstnieka dzīvoklī. Īpaši veidotajā stendā savus produktus un pakalpojumus prezentēs SIA "Jelgavas tipogrāfija", SIA "Veiters Korporācija", SIA "IBC Print Baltic", SIA "Jāņa Rozes apgāds", SIA "Pētergailis", SIA "Aminori" un Latvijas Grāmatizdevēju asociācija.

Latvijas stends Londonas grāmatu tirgū 2022. gadā
Latvijas stends Londonas grāmatu tirgū 2022. gadā

"Literāri darbi, kā arī izdevējdarbības un poligrāfijas pakalpojumi ir augstas pievienotās vērtības produkts, kurš ir viegli mērogojams. Mūsu radošās industrijas ir sevi labi apliecinājušas eksportā gan grāmatniecības, gan kino jomā," uzskata Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns.

Pasākumā tiks veicināta jaunu kontaktu veidošana, kas sekmētu Latvijas autoru darbu un drukas produktu eksportu Lielbritānijas tirgū.

Latvijas stends Londonas grāmatu tirgū 2022. gadā
Latvijas stends Londonas grāmatu tirgū 2022. gadā

Latvijas stendā būs apskatāmi Latvijas autoru darbu tulkojumi angļu un citās valodās, kā arī potenciālajiem sadarbības partneriem tiks piedāvātas tulkošanas tiesības vēl netulkotiem darbiem. Līdz šim pazīstamākie veiksmes stāsti šajā jomā bijuši Noras Ikstenas darbs "Mātes piens", kā arī izdevniecības Anetes Meleces grāmata bērniem "Kiosks", kas abi tulkoti jau vairāk nekā desmit valodās.

Latvijas nacionālo stendu organizē LIAA sadarbībā ar Latvijas literatūras eksporta platformu "Latvian Literature".

Londonas grāmatu tirgus šogad norisinās klātienē pēc divu gadu pārtraukuma Covid-19 pandēmijas dēļ. Latvija šajā grāmatu tirgū piedalās kopš 2014. gada, savukārt 2018. gadā, atzīmējot Baltijas valstu simto gadadienu, Latvija līdz ar pārējām Baltijas valstīm izstādē piedalījās viesu valsts statusā.

Latvijas stends Londonas grāmatu tirgū 2022. gadā
Latvijas stends Londonas grāmatu tirgū 2022. gadā

"London Book Fair" ir viena no nozīmīgākajām nozares izstādēm, kas pulcē izdevējus, literāros aģentus, autorus, grāmatu ilustratorus un dizainerus, digitālo risinājumu piedāvātājus, kā arī citus izdevējdarbības un poligrāfijas nozares pārstāvjus. Izstādi ik gadu apmeklē vairāk nekā 20 tūkstoši nozares profesionāļu no 135 pasaules valstīm, savukārt ar stendu regulāri piedalās vairāk nekā 1000 uzņēmumu no 60 pasaules valstīm.

Latvijas Investīciju attīstības aģentūra sniedza atbalstu pasākuma dalībniekiem, sedzot nacionālā stenda organizatoriskos izdevumus – uzņēmumu dalības maksu un citus izdevumus, kas saistīti ar stenda pakalpojumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti