Labrīt

Ģimenes ārstu loma vakcinēšanā pret Covid-19

Labrīt

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks: Starptautiskā misija Afganistānā bija vajadzīga

Atklāj literatūras festivālu ''Punctum'', kas šogad veltīts rakstniecei Regīnai Ezerai

Literatūras festivālā «Punctum» runās par nedrošību, trauksmi, vardarbību un melanholiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Sākas literatūras festivāls "Punctum", kas šogad veltīts rakstniecei, prozas klasiķei Regīnai Ezerai. Festivālā līdz 27. augustam notiks Latvijas un ārvalstu literātu lasījumi, performances un koncerti, kā arī lekcijas un diskusijas. Festivāla pasākumos būs atrodamas atsauces uz tādām Ezeras darbu tēmām kā nedrošība, trauksme, vardarbība, melanholija, kas sabiedrībai kļuvušas arī aktuālākas pandēmijas laikā, stāsta festivāla pārstāve Laura Brokāne.

"Festivālam dots nosaukums ‘’Visticamāk, ka ne’’, aizņemoties to no Ezeras grāmatas nosaukuma. Ne visi festivāla pasākumi būs tieši saistīti ar viņas darbiem vai personību, bet viņa ir devusi vadmotīvu vai kopējo festivāla noskaņu. Pērn Regīnai Ezerai bija 90 gadu jubileja, bet pandēmijas dēļ festivālu nācās pārcelt uz šo gadu, bet es domāju, ka tas ir labi, jo

pandēmijas konteksts Ezeras darbu tēmām ir iedevis vēl pavisam citu dziļumu un skanējumu,"

pauž Laura Brokāne.

17. augusta vakarā festivālu atklās dzejas lasījumi fon Stricka villā, kur pulcēsies pašmāju autori, kā arī dzejnieki no Grieķijas, Igaunijas un Somijas. Savukārt muzikāli lasījumus papildinās grupa ‘’Jāņa Ruņģa klātbūtne’’. Trešdien galerijā ‘’Smiļka’’ norisināsies lasījumu maratons ‘’Vardarbības kalendārs’’, kurā dzejnieki lasīs no vardarbības cietušo sieviešu dokumentālos stāstus, savukārt vardarbības upuri lasīs literātu radītos tekstus, kas tapuši pēc sarunām ar projekta dalībniecēm.

Projekta “Lietisko pierādījumu muzejs” autore Jana Jacuka stāsta: "Man liekas, ka svarīgi ir tas, ka tās dalībnieces no ‘’Lietisko pierādījumu muzeja’’ projekta ir gan sievietes, kuras ir pieredzējušas vardarbību, gan arī viņu atbalstītājas – tās ir mammas, draudzenes un sievietes, kas vēlas runāt par šo tēmu un aktualizēt to Latvijā."

Vēl festivāla ''Punctum'' norišu vidū dzejnieces un laikmetīgās mākslinieces Agneses Krivades instalācija ‘’Acis, kas atveras tumsā’’. Tā būs performance vienam apmeklētājam ar iepriekšēju pieteikšanos.

"Agnese ir iedvesmojusies no Regīnas Ezeras tekstiem un Botāniskā dārza teritorijā ir izveidojusi instalāciju, tādu kā dziedinošu telpu nogurušajiem pilsētniekiem.

Performance būs katrā laika posmā domāta tikai vienam apmeklētājam," atklāj Brokāne.

Iedvesmojoties no Regīnas Ezeras noveles ‘’’Dziesma par pēdējo jūras govi’’ mākslinieces Signe Valtiņa un Anna Salmane astoņu stundu performancē Dabas muzejā radīs atvadu dzīres izmirstošo dzīvnieku sugām. Tāpat festivāla ietvaros Raiņa un Aspazijas mājā būs iespēja noklausīties vēsturnieka Aleksandra Etkinda lekciju par melanholijas tēmu.

24. augustā Raiņa un Aspazijas mājā pulksten sešos vakarā viesosies ievērojamais atmiņas pētnieks Aleksandrs Etkinds ar lekciju ‘’Kāpēc mēs esam tik melanholiski?’’, un viņš stāstīs par padomju režīma traumu izpausmēm krievu literatūrā, kino, mākslā un citās kultūras formās. Par Latvijas kontekstu ar viņu sarunāsies literatūrzinātnieks Artis Ostups.

Literatūras festivālu noslēgs rakstnieces Regīnas Ezeras deviņdesmitgadei veltīts koncertlasījums bijušās tekstilrūpnīcas ‘’Boļševička’’ teritorijā, kur uzstāsies Nora Ikstena, Inga Ābele, Kārlis Vērdiņš, Jānis Joņevs, Sniedze Prauliņa un Vladislavs Nastavševs. Vairākus festivāla pasākumus būs iespēja vērot arī tiešsaistē "Punctum" mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti