Kuldīgā skanēs dzejas lasījumi un mūzika

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 10 mēnešiem.

Sestdien, 4. augustā, plkst. 15.30 Kuldīgas novada muzejā vasarīgās noskaņās savīsies dzeja un mūzika. Muzeja salonā muzicēs Elija Kapicka un Mareks Sarnovskis, dzeju lasīs Ingmāra Balode, Ruta Štelmahere, Daina Sirmā, Sintija Kampāne, Iveta Šimkus un Jānis Vādons. 

Pasākums iecerēts kā pieturvieta Kurzemes apceļošanas laikā, informēja Kuldīgas novada muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Dzelstiņa. Šādi Latvijas ceļojumi jau kļuvuši par tradīciju. Iepriekšējos gados iepazīta Vidzeme, kad muzicēšana un dzejas lasījumi notika gan Friča Bārdas muzejā “Rumbiņi”, gan kultūrpasākumu vietā “Siltumnīca” netālu no Valmieras. Šovasar Kuldīgas novada muzejā neformālā un vasarīgā gaisotnē skanēs dzeja un autordziesmas dzejnieku un mūziķu izpildījumā.

Elija Kapicka un Mareks Sarnovskis ir komponisti un izpildītāji. Viņu autordziesmas bieži top ar latviešu oriģināldzeju. Mūziķi īpaši ir iecienījuši Jāņa Rokpeļņa un Rutas Štelmaheres dzeju.

Ingmāra Balode ir dzejniece un tulkotāja. Dzīvo Rīgā. Ieguvusi vairākas nozīmīgas balvas, tostarp Latvijas Literatūras gada balvu gan par labāko debiju (2007), gan par labāko dzejas krājumu (2012). Ruta Štelmahere ir dzejniece un gleznotāja. Dzīvo Jēkabpilī. Par 2011. gadā izdoto dzejas krājumu “Klēpis” saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu. Dzejniece Daina Sirmā dzīvo Valmiera pusē. Latvijas Literatūras gada balvu saņēmusi gan par labāko debiju (2012), gan par pērn izdoto trešo krājumu “Dievaines”. Iveta Šimkus – dzejniece un filozofe. Dzīvo Rīgā. Izdoti dzejas krājumi “Prombūtne” (2007) un “Pēc tam” (2016). Sintija Kampāne ir dzejniece un literatūrkritiķe, pasniedz latviešu valodu un literatūru. Top pirmais dzejas krājums. Jānis Vādons – dzejnieks un valodnieks. Kuldīdznieks, pašlaik dzīvo Ventspilī. Izdoti divi dzejoļu krājumi: “Virve” (2011) un “Pagaidām iesāpas elpa” (2014).

Ieeja bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti