Klajā laists Elīnas Vendijas Rībenas otrais dzejas krājums «Kreveles»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Iznācis Elīnas Vendijas Rībenas jaunais krājums "Kreveles", informēja izdevniecības "Valters Dakša" pārstāvji.  Krājumu veido 44 dzejoļi un pašas autores fotogrāfijas, arī vāka attēls ir autores veidots.

Elīna Vendija Rībena debitēja 2021. gadā ar krājumu "Suursna" (izdots biedrībā "40 grādi"), kas tika nominēts balvai "Zelta ābele". Paralēli radošajai darbībai Rībena organizē arī dažādus kultūras pasākumus, to skaitā "Erotiskos tiešsaiknes lasījumus" (2021) un pērn notikušos lasījumus Ukrainas atbalstam "Pie kara nepierod". Autore līdzveido arī filosofijas izdevumu "Tvērums" un avangarda literatūras izdevumu "Avīzes Nosaukums".

""Kreveles" ir krājums par traumu un par dzīšanu – kā jau norāda tā nosaukums," atzīmēja izdevēji. "Uzsvars, atšķirībā no pirmā krājuma, likts uz tekstu, ilustrācijām ieņemot vien papildinošu lomu. Arī saturs, kas pirmajā krājumā bijis daudz abstraktāks un vērsts uz cilvēka pasaules pieredzi metafiziskā vērsumā, šeit ir personiskāks – teksti pievēršas refleksijām par atsvešināšanos, šķiršanos, nāvi, samierināšanos, draudzību."

Krājuma redaktore, autore un tulkotāja Krista Anna Belševica par krājumu saka: "Pateikt, ka dzeja ir ārkārtīgi intīms process, – tas nav nekas īpaši jauns. Un tomēr jāatzīst, ka Elīnas Vendijas dzeja iedarbojas uz lasītāju tik dziļi, ka pat man kā redaktorei, kurai iespēju robežās jāsaglabā neitralitāte un objektivitāte, tas brīžiem bija ārkārtīgi grūti izdarāms. Krājums patiks tiem, kuriem patīk dažkārt kārtīgi un nekautrīgi ieskatīties savā kā cilvēka spoguļattēlā."

28. janvārī pulksten 19.00 bārā "Aleponija" notiks krājuma atklāšanas pasākums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti