Izsludināta «Prozas lasījumu» programma – festivālu atklās ar Ilmāra Šlāpina eseju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pēc nedēļas sāksies ikgadējais literatūras festivāls "Prozas lasījumi", kas šogad norisināsies tiešsaistē. Katru vakaru no 2. līdz 12.decembrim festivāla mājaslapā un "Facebook" lapā varēs iepazīties ar jaunāko latviešu un ārvalstu autoru prozu, informēja rīkotāji.

"Prozas lasījumu" šīgada tēma ir literatūras daudzbalsīgums jeb literatūras valodas. Kopumā gaidāmi vairāk nekā desmit dažādi tiešsaistes pasākumi, kuros piedalīsies ap 50 Latvijas un ārvalstu autori.

Festivāls tiks atklāts 2. decembrī pulksten 19.00 ar Ilmāra Šlāpina eseju "Literatūras valodas".  Ar savu jaunāko darbu lasījumiem piedalīsies Inga Ābele, Inese Zandere, Jānis Joņevs un Osvalds Zebris – "rakstnieki, kuru literārie darbi ir pārauguši sava žanra robežas, kļūstot par pamatu filmas scenārijam, teātra iestudējumam, animācijas filmai vai dziesmai, tādējādi sākot dzīvot savu, no autora neatkarīgu, dzīvi".

3. decembrī pulksten 19.00 norisināsies Baltijas autoru un tulkotāju diskusija "Baltijas literatūra pasaulē: tulkošanas izaicinājumi un iespējas". Diskusijā Baltijas literatūras tulkojumu rezonansi ārvalstīs vērtēs Baltijas asamblejas balvu literatūrā ieguvušās rakstnieces – Lēlo Tungala (Igaunija) un Nora Ikstena (Latvija), kā arī Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze, literārais aģents un tulkotājs Džeids Vils, tulkotāji Rims Užgiris un Adams Viktors Kullens. Diskusiju angļu valodā vadīs rakstnieks, tulkotājs un literārais aģents Vilis Kasims.

Jauno autoru semināru "Aicinājums" un "Literārā akadēmija" lasījumi notiks 4. decembrī pulksten 17.00 un 19.00.

5. decembrī pulksten 12.00 notiks tradicionālie svētdienas rīta lasījumi "Prozas brokastis". Tajos piedalīsies Kristīne Želve, Silvija Brice, Laura Vinogradova un Māris Bērziņš, bet 17.00 skanēs muzeju atmosfēras iedvesmota proza lasījumos "Muzejnieku stāsti", kuros piedalīsies autori, kas ikdienā strādā dažādos muzejos – Aivars Eipurs, Lolita Tomsone, Ilze Andresone, Mārtiņš Pommers.

Savukārt no 6. līdz 10. decembrim ik dienu pulksten 11.05 varēsim klausīties viena rakstnieka jaunākā darba lasījumu LR1 programmā "Kultūras rondo", bet 18.00 festivāla mājaslapā un "Facebook" kontā būs atklātā stāstu konkursa "Pandēmijas laika stāsti" laureātu lasījumi.

11.decembrī pulksten 18.00 Sestdienas stāstu vakarā uzstāsies Ilze Jansone, Guna Roze, Sergejs Moreino, Pēteris Pūrītis un Jānis Zelčāns.

Festivāls noslēgsies ar "Prozas lasījumu" balvas pasniegšanu 12. decembrī pulksten 18.00.

Festivāls "Prozas lasījumi" norisinās kopš 1995. gada un ir kļuvis par noturīgu un gaidītu pasākumu Latvijas literatūras ainavā, un tā ietvaros ir iespēja redzēt un dzirdēt pašu svaigāko, aktuālāko, kas šobrīd top un nesen ir tapis Latvijas literatūrā. Kopš 2016. gada festivālu rīko Latvijas Rakstnieku savienība. Projekts tiek īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, VKKF mērķprogrammas "KultūrELPA" un Rīgas domes atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti