Iznākusi dziesminieka Kārļa Kazāka grāmata par «Velomūzikas» vasarām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Klajā nākusi mūziķa un dziesminieka Kārļa Kazāka pirmā grāmata “Sākums mūs atrod pats” par “Velomūzikas” vasarām, informē izdevniecības “Zvaigzne ABC” pārstāvji.

Kopš 2012. gada Kārlis Kazāks organizē muzikālus koncertceļojumus ar velosipēdiem “Velomūzika”, mainot koncertus pret naktsmājām. “Velomūzikas” ceļojumos ar velosipēdiem pa Latviju braukts 9 vasaras, veikti desmit ceļojumi, norullēti aptuveni 5000 kilometri un sniegti vismaz 80 koncerti.

“Cik kilometru dienā var pieveikt netrenēts velobraucējs ar somām un mūzikas instrumentiem apkrautu velosipēdu? Nav ne jausmas. Vai tie kartē ar raustītām līnijām iezīmētie celiņi ir izbraucami ar velosipēdu? Nav ne jausmas. Vai vajag pajautāt šos jautājumus kādam gudrākam? Nedomāju vis… Kāds būs mūsu brauciena nosaukums? Nebija grūti pieņemt lēmumu – velosipēdi un mūzika, tātad “Velomūzika”,” raksta Kārlis Kazāks. Apmēram tā kādā nesteidzīgā ziemas vakarā sākas “Velomūzikas” piedzīvojums. Pēc tam jau ar katru braucienu tapis aizvien skaidrāk, ko plānot un ko ne, ko ņemt līdzi un ko ne. Taču pamatprincips nemainās: par naktsmājām braucēji nemaksā, bet nopelna naktsmājas ar mūziku.

“Sākums mūs atrod pats”
“Sākums mūs atrod pats”

Kārlis Kazāks grāmatā izzīmē ne vien izbrauktos ceļus un bezceļus, bet arī braucēju raksturus, sastaptos cilvēkus un dažnedažādos piedzīvojumus.

Grāmatas redaktore Ilze Vācere par darbu teic: “Šī grāmata ir pavisam personisks gids ceļojumam pa Latviju. Lasot rodas sajūta, ka pats brauc kopā ar visiem, minoties kalnup vai cauri visbiezākajām smiltīm, vienlaikus atgaiņājoties no dunduriem. Katrs lasītājs šajā grāmatā atradīs kādu vietvārdu, kas kaut ko izsaka un ir svarīgs tieši viņam.”

Grāmatas izdevēji arī norāda: “Taču šis galīgi un nemaz nav stāsts par riteņbraukšanu. Tas ir Kārļa Kazāka mīlestības stāsts. Mīlestības pret Latviju, mūziku un cilvēkiem. Un nekas, ka pat viņam reizēm brauciena laikā apskrējās dūša un gribējās, lai taču visi aizveras “un klausa mani”.”

Pieejama arī e-grāmata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti