Iznācis Sandras Kalnietes romāns «Tev būs četri vīri» par izsūtījumā dzimušas sievietes likteni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Gada nogalē apgādā "Zvaigzne ABC" iznākusi Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes grāmata "Tev būs četri vīri", kas ir autores debija romāna žanrā. Tas ir spilgts vēstījums par divdesmitā gadsimta otro pusi un šī gadsimta sākumu Latvijā un pasaulē, skatot to caur vienas sievietes mūža prizmu. Romāna galvenā varone Indra, tāpat kā autore, dzimusi izsūtījumā, bet tālāk viņu likteņi atšķiras, informēja izdevēji.

"Sandra Kalniete smalkjūtīgi, tomēr ārkārtīgi atklāti apraksta dažādas laikmetam raksturīgās nianses gan sadzīvē un politikā, gan cilvēku attiecībās, ļaujot ielūkoties gan nabaga studentes, gan ietekmīgas biznesa sievietes ikdienā. Romānu bagātina ne vien druska mistikas galvenajai varonei reiz izteikta pareģojuma veidā, bet arī dziļi iekšupvērsts skatījums uz politikas un biznesa aizkulisēm PSRS laikā, sākoties Atmodai un arī mūsdienās," vēstīts grāmatas aprakstā. 

Sandra Kalniete par romāna tapšanu: "Ir ļoti aizraujoši rakstīt brīvi, bez faktu un dokumentu diktāta, kas iespiež rāmī. Manā varā bija izvēlēties, kādus notikumus, piedzīvojumus, paziņu īpatnības un nostāstus, ko glabāju savā atmiņā, izmantot, lai radītu grāmatas varoņu raksturus un romāna galvenās varones dzīves stāstu, kā to iekļaut laikmeta kopainā. Romāns ir par to, ko mēs esam pieredzējuši un piedzīvojuši. Pats grāmatas rakstīšanas process man palīdzēja turēties pretī pandēmijas psiholoģiskajām negācijām un neielaist sevī medijos un sociālajos tīklos arvien pastiprinošos agresivitāti."

Šī ir sestā grāmata, kuras autore ir diplomāte, politiķe, mākslas zinātniece un rakstniece Sandra Kalniete. Viņas 2001. gadā izdotā grāmata "Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos", dokumentāls stāsts par autores vecāku un vecvecāku traģiskajiem likteņiem izsūtījumā Sibīrijā, ir viens no visvairāk tulkotajiem latviešu mūsdienu literatūras darbiem un izdots jau 17 valodās.

Romānam "Tev būs četri vīri" pieejama arī e-grāmata.

Sandras Kalnietes grāmata "Tev būs četri vīri"
Sandras Kalnietes grāmata "Tev būs četri vīri"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti