Iznācis Ievas Melgalves romāns «Mēness teātris»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

"Apgāds Zvaigzne ABC" laidis klajā Ievas Melgalves romānu "Mēness teātris". Romāna atvēršanas svētki notiks 4. februārī plkst. 17 "Apgāda Zvaigzne ABC" prezentāciju zālē K. Valdemāra ielā 6.

Ievas Melgalves darbi jau vairākus gadus pārstāv žanrus, kas pēdējos gados visai sparīgi ienākuši Latvijas literārajā kultūrā – fantāziju un zinātnisko fantastiku.  2013. gadā tika izdots fantāzijas romāns pieaugušajiem “Mirušie nepiedod”, kas izpelnījās gan lasītāju, gan kritikas ievērību un tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai. 2014. gadā klajā nāca grāmata jaunākiem lasītājiem “Bulta, Zvaigzne un Laī” – arī šis darbs tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai un iekļauts 2015. gada Bērnu žūrijas sarakstā. Itin kā ievērojot principu katru gadu izdot pa grāmatai, 2015. gadā Ieva uzrakstīja romānu “Mēness teātris”, kas guva atzinību un saņēma speciālbalvu “Apgāda Zvaigzne ABC” rīkotajā romānu konkursā “Nacionālais bestsellers”  un īsi pirms gadumijas ieraudzīja dienasgaismu arī grāmatas formātā.

Ar šo romānu Ieva turpina darboties zinātniskās fantastikas lauciņā, kurā jau iepriekš tapusi elektroniskā formātā publicētā luga “Necilvēki”.

Romāna "Mēness teātris" darbības aina ir nākotnes pasaule, kurā no visa dzīvā tik vien palicis kā viens milzu teātris, kurā uz neskaitāmām skatuvēm diendienā tiek spēlēti “dzīvie” seriāli – par ārstiem, izgudrotājiem, mīlētājiem, noziedzniekiem, bagātniekiem, pelnrušķītēm... Visi romāna tēli ir aktieri:  aizmirsuši vai nekad nav zinājuši savus īstos vārdus un identitātes, viņi pazīst tikai savas lomas. Klusas un neskaidras draudu atmosfēras apvīti, aizkulisēs tehniskos darbus veic mīmi – būtnes ar mākslīgi radītu intelektu. Bet kurš visām šīm norisēm raksta scenāriju? Kurš ir šīs milzu izrādes režisors? Šādus jautājumus, kā izrādās, uzdot ir bīstami. Taču, kā vienmēr, atrodas arī tie, kuri interesējas par to, kas ir ārpus teātra sienām, kā iespējams mainīt iepriekš uzrakstīto scenāriju un kāda ir cena, kas par to jāmaksā. Savukārt kāds no mīmiem pamazām sāk apzināties sevi kā būtni ar gribu un izvēles brīvību, kā šķērsojot trauslo robežu starp ne-cilvēcisko un cilvēcisko.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti