Kultūras rondo

Sveicieni dzimšanas dienā Imantam Lancmanim!

Kultūras rondo

Aktrises Lilita Ozoliņa un Lidija Pupure koncertciklā “Dailes Kanons”

Dzejnieces Elīnas Vendijas Rībenas debijas krājums "Suursna"

Iznācis Elīnas Vendijas Rībenas debijas dzejas krājums «Suursna»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Iznācis jaunās latviešu dzejnieces Elīnas Vendijas Rībenas debijas dzejas krājums “Suursna”, informēja izdevēji.

Elīna Vendija Rībena ir jaunā latviešu dzejniece, filosofijas žurnāla “Tvērums” literārā redaktore. Kopš Literārās akadēmijas beigšanas 2017. gadā publicējusies literārajos medijos “Kultūrzīmes”, “Ubisunt”, “Punctum”, “Konteksts” un “Satori”.

Krājuma redaktors Raimonds Ķirķis par krājumu izteicies šādi: “Viņas debijas dzejas krājums apliecina jaunākās latviešu dzejnieku paaudzes meklējumus, ienesot jaunus motīvus un to variācijas, bet vienlaikus saglabājot spēcīgu sava laika izjūtu. Tajā atklājas dziļi jūtīgs un ar emocionālo pasauli apveltīts cilvēks, kurš spēj aizkustināt un uzrunāt lasītājus. Vienlīdz izkopta ir Rībenas poētika, kuru veido precīzs verlibrs, savdabīgs un saskanīgs urbānās vides un dabas tēlojums, rūpīga pašrefleksija un rotaļīgs valodas lietojums.”

Kā norādīja grāmatas veidotāji, krājumu sastāda trīs daļas – dzeja un tās atspoguļojums attēlots stilizētās morzes koda zīmēs, tādā veidā akcentējot darbā ietverto pamatmotīvu – signālus, kas izpaužas gan savstarpējā komunikācijā, gan komunikācijas trūkumā, gan mūsu saskarsmē ar apkārtesošo pasauli – "par cilvēku/subjektu kā punktu starp citiem punktiem un to savstarpējām attiecībām". Trešā daļa ir vizuālo interpretāciju papildinājums, kurā grāmatas mākslinieces Karlīnas Martas Zvirbules radīto attēlu uzslāņojumu caurvij arī grāmatas autores bērnības zīmējumi.

Krājums ir drukāts ar dabai draudzīgu drukas iekārtu – risogrāfu – un katra krāsa tiek drukāta atsevišķā slānī. Šādā tehnikā drukāti literāri izdevumi Latvijā ir retums.

Grāmata ir izdota 222 eksemplāros, no kuriem katrs ir šūts ar rokām. Sarkanais vāks ir drukāts sietspiedes tehnikā, un uz tā redzams krājuma autores 2001. gada zīmējums.

Grāmatas izdevēji ir biedrība “četrdesmit grādi”, kuras mērķis ir veicināt jauno dzejnieku un mākslinieku radošo darbību. Šī ir pirmā “četrdesmit grādi” izdotā grāmata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti