Iznācis Andra Ogriņa dzejas krājums «Debesu punkti»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Izdevniecība “Pētergailis” ir laidusi klajā jaunāko Andra Ogriņa dzejas krājumu “Debesu punkti”. Grāmatas māksliniece Elīna Brasliņa.

"Andra Ogriņa dzejas “rokraksts” ir mainījies ar vērā ņemamu intensitāti, sākot ar viņa pirmo dzejas krājumu “es zvēru pie kraukļiem” līdz pat pēdējam," norāda izdevēji.

"Ogriņa poētika šajā grāmatā, iespējams, sasniegusi to, ko reiz, kad vēl pastāvēja pilnasinīga literatūras kritika, varētu dēvēt par poētisko briedumu. Teksta balss draud uzplēst lasītāja jutīgumu līdz tai konfrontācijai, kur jautājums par dzejas jēgu kļūst lieks, jo redzama ir dzejas darbība, dzejas piedzimšana autorā un lasītājā. Debesu punkti nemaldina – autors tiecas atraut savu skatienu no hipnotiskās zemes un tās uzspiestajām gaitām, kam daudz veltīts iepriekšējos krājumos, lai skatītos augšup, meklējot cilvēka trauslās iespējas būt ne tikai par miesu – un lai skatītos acīs tam, ko dzejā mēdz meklēt lasītāji – mīlestībai, pat 21.gadsimtā. Tādai, kāda tā piemeklē uz esamības fona. Atšķirībā no vairākiem paaudzes biedriem, Ogriņš nebaidās poētiskā pietuvinājuma, viņš nealkst pēc elegantas un nomierinošas distances no teksta vēstījuma un no sava lasītāja, bet gan turpina būt tiešs un brīžam skaudrs, visu smalkumu ietverot savā skatījumā uz pasauli un veiksmīgi atrastos vārdos, kam ar realitāti ir nereti mulsinošas un pārsteidzošas, nevis konvencionālas attiecības," Ogriņa dzejas krājumu raksturo grāmatas izdevēji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti