Izdots Daces Vīgantes stāstu krājums «Bumbulītis»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 6 mēnešiem.

Klajā nācis rakstnieces Daces Vīgantes trešais stāstu krājums “Bumbulītis”, kurš daļēji turpina iepriekšējās grāmatās aizsākto prozas tradīciju, bet ienes tajā arī kaut ko jaunu, informē apgāda “Zvaigzne ABC” pārstāvji.

Pati autore atzīst, ka vēlējusies uzrakstīt “vieglus sieviešstāstus”, tomēr izdevniecībā atzīmē – kaut gan tekstos ir daudz humora un ironijas, to tēmas vienlaikus ir ļoti aktuālas. Autore saka: “Šo stāstu varones ir nobriedušas – tajā zināmajā vecumā, kad parasti sāk novērtēt dāvāto laiku, izsvērt būtisko un pieņemt esošo. Ne vienmēr tas ir viegli. Viņas sapņo, viļas, kļūdās un baidās. Viņu izvēles kādam var šķist dīvainas un komiskas.

Viņās visās ir “bumbulītis”, tāds kā mezgliņš – smeldzīgs un nepārejošs gan miesā, gan dvēselē.”

Dace Vīgante
Dace Vīgante

Abu pirmo Daces Vīgantes krājumu redaktore, rakstniece Ieva Melgalve norāda: “Šajā krājumā autore turpina niansēti un smalki iedziļināties sievietes psiholoģijā, savas identitātes meklējumos un nosargāšanā. Sievietes loma skatīta ciešā sazobē ar vīrieti – gan mīlas, gan iekāres objektu, gan arī lielā mērā kā dzīves noteicēju ģimenes varas, gan arī – plašākā nozīmē – kā sievietes vērtības mēru sabiedrībā. Tomēr krājumā arī precīzi atklājas veidi, kā sievietes atrod savu dzīves ceļu – gan caur solidaritāti, gan pašizziņu un sevis pārvarēšanu. Nopietnā tematika, kas atsegta ar autorei raksturīgo smalkumu, tiek skatīta ar smaidu un bieži vien pašironiju, nebaidoties atklāt stāstu varones kā iekšēji pretrunīgas, savdabīgas, un – kas patiesībā ir vislielākā uzdrošināšanās jaunības un skaistuma kulta apstākļos – lēni un neizbēgami novecojošas, tomēr līdz pēdējam vitālas. Autore saglabājusi sev raksturīgo iejūtību un spēju drosmīgi ieskatīties cilvēkos, kuriem uz ielas mēs paejam garām tādēļ, ka tie šķiet pārāk “parasti” vai, tieši otrādi, pārāk “dīvaini”. Daudz spilgtāk nekā līdzšinējos krājumos jaušama humora izjūta un ironija, stāstījuma paradoksalitāte, kas liecina par autores briedumu un spēju paskatīties uz sevi un saviem varoņiem no malas.”

Pieejama arī e-grāmata.

Par autori

Rakstniece Dace Vīgante latviešu prozas ainavā ienāca 2016. gadā ar debijas stāstu krājumu “Ledus apelsīns”, kurš tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kā spilgtākā debija. Atzinību guva arī rakstnieces otrs krājums “Tad redzēs” (2018. gadā).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti