Izdota grāmata par Aleksandra Čaka un viņa ģimenes ikdienu «Sajūtu restaurācija»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 6 mēnešiem.

Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis-muzejs izdevis grāmatu “Sajūtu restaurācija”, kas dod iespēju ielūkoties dzejnieka Aleksandra Čaka un viņa ģimenes piemiņas lietu kolekcijā, informēja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienībā.

Grāmata sniedz liecību par dzejnieka ģimeni, sadzīvi Rīgā 20. gadsimta pirmajā pusē, apģērbu modi cauri laikiem. Tajā vairākās krāsainās fotogrāfijās apskatāmi priekšmeti un sadzīves lietas, kas savulaik kalpojuši Aleksandram Čakam, viņa mammai un tētim, kā arī sievai Annai Ērikai Elizabetei Bērziņai.

Dzejnieka Aleksandra Čaka ģimenes piemiņas lietas un sadzīves priekšmeti līdz mūsdienām saglabājušies tikai daļēji, uzsvēra grāmatas izdevēji, skaidrojot, ka tas saistīts ar dzejnieka dzīves sarežģīto laiku 20. gadsimta pirmajā pusē un biežo pārcelšanos no vienas dzīves vietas uz citu. Vislielākais zaudējums dzejnieka ģimenei bija 1915. gadā, kad, 1. pasaules kara frontei virzoties uz austrumiem, nācās pamest Rīgu un doties bēgļu gaitās. Aleksandra Čaka vecāki atgriezās Latvijā tikai 1920. gada augustā, bet Čaks – 1922. gada jūnijā. Iepriekšējā dzīvoklī, kurā palika visa iedzīve, viņi vairs netika.  Lietas bija zaudētas, un viss ikdienā nepieciešamais bija jāiegādājas no jauna. Tām piemiņas lietām un sadzīves priekšmetiem, kuri saglabājušies līdz mūsdienām, ir ne tikai materiālā vērtība, bet arī emocionālā atmiņa, kas pamatota dzejnieka laikabiedru atmiņās, stāstos un fotogrāfijās.

Grāmatas “Sajūtu restaurācija” tekstu autore ir Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa-muzeja direktore Antra Medne, fotogrāfiju un grāmatas dizaina autore – māksliniece Katrīna Vasiļevska. Ar šo grāmatu tiek turpināta tradīcija par muzeja krājuma apzināšanu un sabiedrības iepazīstināšanu ar Latvijas literātu svarīgākajām un interesantākajām dzīves lappusēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti