Rīta Panorāma

Intervija ar Jāni Langi

Rīta Panorāma

Cēsis ražo ekskluzīvus virtuves koka dēlīšus

Intervija ar Ilzi Stikāni un Annu Vaivari

Ilze Stikāne: Trūkst stāstu un romānu pusaudžiem par reālo dzīvi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Būtu ļoti labi, ja rakstnieki vairāk rakstītu pusaudžiem tieši stāstus un romānus par reālo dzīvi, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" atzīst Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes priekšsēdētāja Ilze Stikāne.

"Būtu ļoti labi, ja rakstnieki vairāk rakstītu pusaudžiem tieši stāstus un romānus par reālo dzīvi, kur viņi var saskatīt sev aktuālas problēmas," saka Stikāne.

"Pusaudžiem lielākoties tiek piedāvāta fantāzijas un fantastikas žanra literatūra. Tas ir labi. Tā ir arī pasaulē, bet pasaulē ir arī daudz ļoti labu un dziļu darbu par reālo dzīvi un reālās dzīves problēmām," skaidro Stikāne.

Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes priekšsēdētāja norāda, ka nav jautājums, vai par smagām problēmām būtu vai nebūtu jāraksta, galvenais - kā rakstīt. Tāpat viņa uzskata, ka pretestība pret šāda veida pusaudžiem domātu literatūru joprojām ir vērojama no pieaugušo puses.

Jau vēstīts, ka dzejnieka Jāņa Baltvilka dzimšanas dienā 24. jūlijā pasniegta ikgadējā Baltvilka balva bērnu literatūrā un grāmatu mākslā.

Balvu šogad saņēma dzejnieks Kārlis Vērdiņš un māksliniece Anna Vaivare. Savukārt “Jaunaudzes” balvu par spilgtāko debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā izpelnījas Vivianna Maria Staņislavska.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti