Rīta Panorāma

Intervija ar Jāni Langi

Rīta Panorāma

Cēsis ražo ekskluzīvus virtuves koka dēlīšus

Intervija ar Ilzi Stikāni un Annu Vaivari

Ilze Stikāne: Trūkst stāstu un romānu pusaudžiem par reālo dzīvi

Būtu ļoti labi, ja rakstnieki vairāk rakstītu pusaudžiem tieši stāstus un romānus par reālo dzīvi, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" atzīst Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes priekšsēdētāja Ilze Stikāne.

"Būtu ļoti labi, ja rakstnieki vairāk rakstītu pusaudžiem tieši stāstus un romānus par reālo dzīvi, kur viņi var saskatīt sev aktuālas problēmas," saka Stikāne.

"Pusaudžiem lielākoties tiek piedāvāta fantāzijas un fantastikas žanra literatūra. Tas ir labi. Tā ir arī pasaulē, bet pasaulē ir arī daudz ļoti labu un dziļu darbu par reālo dzīvi un reālās dzīves problēmām," skaidro Stikāne.

Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes priekšsēdētāja norāda, ka nav jautājums, vai par smagām problēmām būtu vai nebūtu jāraksta, galvenais - kā rakstīt. Tāpat viņa uzskata, ka pretestība pret šāda veida pusaudžiem domātu literatūru joprojām ir vērojama no pieaugušo puses.

Jau vēstīts, ka dzejnieka Jāņa Baltvilka dzimšanas dienā 24. jūlijā pasniegta ikgadējā Baltvilka balva bērnu literatūrā un grāmatu mākslā.

Balvu šogad saņēma dzejnieks Kārlis Vērdiņš un māksliniece Anna Vaivare. Savukārt “Jaunaudzes” balvu par spilgtāko debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā izpelnījas Vivianna Maria Staņislavska.

 

4 komentāri
Hmmm...
Kura izdevniecība pēc tādiem alkst? Tūlīt aiznesīšu...
Kŗemilek
Lai uzrakstītu tiešām labu darbu par mums un mūsu dzīvi, vajag talantu un ieguldīt daudz darba un laika. Tagadējā "ātrās rakstīšanas" kultūra tādu stilu nepazīst. Tāpēc jau "topā" ir visādi trešās šķiras "dāmu" romāni, kriminālromāni un fantāzijas.
Stāsti un romāni
par reālo dzīvi netiek pietiekami pieprasīti, tāpēc to trūkst. Bizness, redz...
Jas
Gan jau būtu pieprasīti, ja būtu tādi kā Joņeva vai Maslovskas darbi
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti