Hardija Lediņa kafejnīcā notiks romāna «ZUN» lasījums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 1 mēneša.

Ceturtdien, 9. aprīlī, pulksten 18 Hardija Lediņa kafejnīcā (mūzikas veikals „Upe”, Vaļņu iela 26) notiks otrs lasījums ciklā „Četri gadalaiki”.

Atsevišķas Jura Boiko un Hardija Lediņa absurdā romāna „ZUN” nodaļas (burtnīcas) pasākumā lasīs vēsturnieks Mārtiņš Mintaurs un literāti Kārlis Vērdiņš, Aivars Eipurs un Liāna Langa.

Romāns „ZUN” tapis 1977.-1978. gadā, bet dienas gaismu ieraudzīja daudz vēlāk, kad to izdeva Laikmetīgās Mākslas centrs saistībā ar izstādi „Robežpārkāpēji” 2005. gadā. Juris Boiko kopā ar klasesbiedru Hardiju Lediņu sacerēto darbu raksturojis kā kaut ko „starp dzenbudismu un Kalifornijas hi-tech filosofiju.”

„Lasīt "ZUN" nozīmē piedalīties laikā, kas it kā ir pagājis (ārpusē), bet joprojām klātesošs (iekšienē). "ZUN" nav tikai teksts, kas dažkārt saskan ar kādu personiski pazīstamu situāciju vai notikumu, jo ārpus šiem gadījuma impulsiem ir vēl cits jēgas slānis. "ZUN" atrodamās norādes uz noteiktu laiku un telpu nav piesaistītas kādam pagātnes fragmentam, jo tas ir laiks, kas nav pagājis vai zudis. Šis romāns nav bēgšana izdomātā realitātē, jo no sevis aizbēgt nav iespējams – var tikai paskatīties uz sevi no malas. Tāpēc lasot "ZUN", "nekad nelej ūdeni garām puķu podam"," saka Mārtiņš Mintaurs.

"Romānu "ZUN" es neuztveru kā romānu, bet drīzāk kā avangardisku valodas eksperimentu, kura tīšās nepareizības un normu pārkāpšanas iepazīšana sniedz mazu apskaidrības brīdi. Tādēļ vēlos skaitīt šo postmoderno mantru kopā ar domubiedriem," skaidro Vērdiņš.

„Mana motivācija: cieņa pret Hārdiju Lediņu un Juri Boiko, un to, ko viņi darīja. Lasījums būs mēģinājums ielēkt laivā, zinot, ka tā jau aizpeldējusi,” apliecina Aivars Eipurs.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti