Kultūras ziņas

Komponistam Kristapam Krievkalnam -- 40

Kultūras ziņas

Zemgales pērle atjaunota

Atvērts jauns kultūras portāls Punctum

Atvērts jauns kultūras portāls «Punctum»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 11 mēnešiem.

Līdzās tādiem kultūras portāliem tīmeklī kā "Satori.lv" un "Arterritory.com" no pagājušās nedēļas ikvienam, kam pieejams internets, ir jauna iespēja bagātināt savas zināšanas un paplašināt redzesloku laikmetīgās literatūras un filozofijas portālā "Punctummagazine.lv".

Laikmetīgās literatūras un filozofijas žurnāla "Punctum" mērķis ir radīt telpu, kurā sadzīvo interese par mūsdienīgu literatūru un filozofiju, kā arī citām kultūras jomām, ciktāl tās var rosināt oriģinālu skatījumu uz dzeju, prozu un kritiku. "Punctum" jūt radniecību ar vairs neeksistējošajiem intelektuālajiem žurnāliem "Grāmata", "Luna" un "Kentaurs XXI", kuri publicēja it kā mazāk zināmu, taču ļoti nozīmīgu latviešu un cittautu moderno literatūru un teoriju, tādējādi padarot krāšņāku pašmāju kultūras dzīvi. "Punctum" veidotāji Artis Ostups, Justīne Janpaule un Igors Gubenko centīsies turpināt šo tradīciju ar mediju, kas augstu vērtē tieši novitāti.

Tā noteikti ir kompromisa lieta - satura dažādošana, centieni uzrunāt dažādas grupas, nepalikt pārāk elitāriem, nepalikt snobiskiem," par portāla potenciālo auditoriju saka "Punctum" redaktors Igors Gubenko. "Punctum" galvenais redaktors Artis Ostups piebilst, ka auditorijas piesaistīšanā daudz kas atkarīgs arī no pašiem autoriem.

Portālu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, izdevniecības piešķir savas grāmatas kritikas sadaļai. Jautāta, vai atkarība no vienreizēja finansējuma ir savienojama ar ilglaicīgu darbību, "Punctum" redaktore Justīne Janpaule uzsver: "Mēs koncentrējamies uz šo brīdi, mums ir finansējums un mēs strādājam, cik vien labi to varam. Ja mēs būsim interesanti un radīsim sajūtu, ka mēs esam vajadzīgi, tad finansējums atradīsies."

Laikmetīgās literatūras un filozofijas žurnāls sola regulāras dzejas, prozas, rakstu, interviju, recenziju un eseju publikācijas. "Punctum" piedāvātie teksti stiprinās Latvijas rakstniecības un filozofijas saikni ar pasaules kultūras vēsturi un jaunākajām tendencēm un bagātinās izpratni par refleksijas un vārda mākslas iespējām.

Gan sarunās ar literātiem un filozofiem, gan pazīstamu kritiķu tekstos tiks aplūkota ne tikai latviešu dzeja, proza un filozofija, bet arī šo jomu norises citviet pasaulē. Tāpat žurnāls lūkos atbildēt uz kultūras aprindās izskanējušo prasību pēc izvērstas literatūras un filozofijas analīzes, taču īstenos to lasītājam saistošā formā.

Žurnāla darbības pašā sākumā lasāmi: Viļa Kasima stāsts, Romana Honeta dzeja Ingmāras Balodes latviskojumā, saruna ar ievērojamo amerikāņu filozofi Džūditu Batleri, Haralda Matuļa vērtējums par Nila Saksa jaunāko darbu "Poēma par 12 ziloņiem". Nedaudz vēlāk "Punctum" dāvās lasītājiem Eduarda Aivara dzeju, Henrika Eliasa Zēgnera rakstu par Jura Simanoviča dziesmu vārdiem un Andra Ogriņa dzejprozu, kā arī recenzijas tādām grāmatām kā Ingas Žoludes "Santa Biblia", Aināra Kamoliņa "Dienasgrāmatas: Spinozas poētika" un Vladislava Todorova "Dzifts".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti