Iznākusi Zinta Sila stāstu grāmata «Apvārsnis»

Klajā nākusi Zinta Sila stāstu grāmata "Apvārsnis", informēja izdevniecība "Dienas Grāmata".

Zintis Sils (2002) ir Rīgas Stradiņa universitātes students, literatūras žurnāla "Stroika" līdzdibinātājs un prozas redaktors. Par lugu "Pēdējais Kursenieks" apbalvots Latvijas jauniešu teātru festivālā. Zinta Sila darbi iepriekš publicēti žurnālā "Punctum". 

"Iespiests starp formu un bezgalību, jūras krastā stāv Družciems. Tikai padsmit kilometru tālāk, sajaucot kopā imperiālo arhitektūru un hruščovku paģīšus, atrodas klusa postpadomju kūrortpilsēta Pauguri," teikts grāmatas pieteikumā.

"Apvārsnis" ietver astoņus stāstus, katrs no tiem pievēršas citam piejūras eksistences aspektam, sākot no pipariņu dzerošām zivju vecenēm un beidzot ar reformācijas perioda hermētiķu atstāto mantojumu Ziemeļaustrumeiropas krastos. Grāmatā kopā savijas vairāku desmitu personāžu piedzīvotais, pastāvīgi papildinot citam citu. Tajā sava vieta ir gan sešpadsmitgadniekam, kurš vasarā mazgā traukus grilbārā "Haizivs" un interesējas par vēdisko kultūru, gan policijas izmeklētājam Rittem, kurš Družciemā ierodas atrisināt noslīkušā Briķa mistēriju. Kā meditācija uz bezgalību grāmatā atklājas saskarsme ar nāvi, jūru, mīlestību, sapņiem un halucinācijām, nojaucot robežu starp iztēli un realitāti.

"Jo ilgāk dzīvoju šai dīvainajā pasaulē, jo vairāk nostiprinos pārliecībā, ka gandrīz zem visa acīmredzamā un ikdienišķā slēpjas kas vēl — kaut kas haotisks, nevaldāms un tomēr jēgpilns, varbūt pat pielīdzināms brīnumam. Citiem vārdiem sakot, "zem asfalta ir pludmale". Zintis Sils šo slepeno pludmali prot ne tikai saredzēt, bet arī izstāstīt asprātīgi un skaidri. Pat ja tās iemītnieki ikdienā šķiet nemanāmi, pēc "Apvāršņa" izlasīšanas tie iekārtojas atmiņā uz palikšanu," par autora darbu saka rakstnieks Svens Kuzmins.

Grāmatas mākslinieks – Jānis Esītis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti