Latvija piedalās grāmatu tirgū Leipcigā; balvai nominēts Skujiņa romāna tulkojums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Laikā no 27. līdz 30. aprīlim Vācijā norisinās starptautiskais Leipcigas grāmatu tirgus (Leipziger Buchmesse), kurā ar nacionālo stendu un pasākumu programmu piedalās arī Latvija, informēja stenda pārstāvji.

Šogad Leipcigas grāmatu tirgū Latviju pārstāvēs platforma "Latvian Literature" un uzņēmums "Jelgavas tipogrāfija", bet pasākumu programmā piedalīsies autori Jānis Joņevs, Semjons Haņins un Signe Viška. Latvijas stendā grāmatu tirgus apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar latviešu autoru prozas, dzejas un bērnu literatūras darbu tulkojumiem angļu, franču, spāņu un vācu valodās. Latvijas stenda dizaina autors ir Jānis Mercs.

Zigmunda Skujiņa romāns "Gulta ar zelta kāju”  vācu valodā
Zigmunda Skujiņa romāns "Gulta ar zelta kāju” vācu valodā

Grāmatu tirgus īpašais notikums ir Zigmunda Skujiņa romāna "Gulta ar zelta kāju" nominācija Leipcigas grāmatu tirgus literārajai balvai kategorijā "Tulkojums". Romānu, kura tulkotāja ir Nikola Nau (Nicole Nau), izdevusi Vācijas izdevniecība "mareverlag". Leipcigas grāmatu tirgus balva tiek piešķirta kopš 2005. gada, izceļot labākos izdevumus vācu valodā trīs kategorijās – daiļliteratūra, dokumentālā proza un labākais tulkojums. Balvas laureātu paziņošana notiks 27. aprīlī pulksten 16.00.

"Šī ir pirmā reize Latvijas dalības vēsturē, kad kāds no mūsu literatūras tulkojumiem ir nominēts šai balvai.

Mēs esam ļoti priecīgi ne tikai par to, ka Vācijas lasītāju interesē mūsu literatūras klasiķis Zigmunds Skujiņš, bet arī par to, ka mums ir tik lieliska tulkotāja kā Nikola Nau. Gaidām no Nikolas jaunus un tikpat spožus Latvijas literatūras darbu tulkojumus vācu valodā!" pastāstīja platformas "Latvian Literature" pārstāve Rita Dementjeva.

Leipcigas grāmatu tirgū šogad piedalās aptuveni 2500 dalībnieku un notiek vairāk nekā 2400 pasākumu, kuru vidū būs arī pieci pasākumi ar dalībniekiem no Latvijas.

Ceturtdien, 27. aprīlī, pulksten 21.00 pēc Vācijas laika galerijā "Besser Leben" notiks izdevēja "Parasitenpresse" organizēts pasākums, kurā piedalīsies arī latviešu rakstnieks Jānis Joņevs. Pagājušajā gadā Vācijā iznāca viņa romāns "Jelgava 94", kuru no latviešu valodas tulkojusi Betina Bergmane (Bettina Bergmann). Savukārt pulksten 22.00 Leipcigas sociokultūras centrā "die naTo" notiks dzejas lasījums, kurā piedalīsies dzejnieks Semjons Haņins. 2021. gadā Austrijas izdevniecībā "Edition Korrespondenzen" iznāca viņa dzejas izlase "Bet ne ar to" Anjas Utleres (Anja Utler) tulkojumā.

Piektdien, 28. aprīlī, pulksten 12.00 Leipcigas grāmatu tirgū notiks bērnu grāmatu autores Signes Viškas grāmatas "Kate, kas gribēja kļūt par vectēvu" (ilustrējusi māksliniece Elīna Brasliņa) tulkojuma prezentācija. Grāmata šogad iznāca Šveices izdevniecībā "Atlantis Verlag". Pulksten 16.00 grāmatu tirgū notiks Jāņa Joņeva romāna "Jelgava 94" un Andra Kupriša grāmatas "Berlīne" tulkojumu prezentācija. Kupriša grāmata pagājušajā iznāca izdevniecībā "ammian Verlag" Betinas Bergmanes tulkojumā. Pulksten 16.00 Leipcigas grāmatu tirgū notiks arī Zigmunda Skujiņa grāmatas "Gulta ar zelta kāju" prezentācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti