Kultūras ziņas

Kamerkoris "Ave Sol" izdzied kara tēmas atainojumus mūzikā

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Fantāzijas romāns "Zaļā Dzīle"

«Zaļā Dzīle» – grāmatnīcu plauktos nonāk jauno rakstnieku konkursa laureāta darbs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Grāmatnīcu plauktos nokļūst lasīšanas veicināšanas projekta "Bibliotēka" organizētā pirmā Jauno rakstnieku konkursa (2021) laureāta darbs – Toma Deimonda Barvida fantāzijas žanra romāns "Zaļā Dzīle", informēja projekta pārstāvji. Darbs tika izvēlēts izdošanai 45 romānu konkurencē, kurus bija rakstījuši jaunie autori bez grāmatu publicēšanas pieredzes. Izdevējs "Dienas Grāmata".

"Toms Deimonds Barvidis radījis vienu no tām teiksmainajām pasaulēm, kas izzīmētas līdz pat vissīkākajām detaļām un atstāj gluži taustāmas klātesamības sajūtu. Dzīle un Tīrums, šīs divas antagoniskās daļas, veido sarežģītām saitēm vienotu dzīvu telpu, kuras raksti iesniedzas mītiskā aizmūžu bezapziņā. Atjaunot šajā Visumā sašķobījušos lietu kārtību romāna varoņi spēs, tikai izprotot un pārvarot pašiem sevi. Spriedzes pilnā intriga notur lasītāju savā varā no pirmās līdz pēdējai lappusei," par jaunā autora veikumu sacīja grāmatas redaktors Vents Zvaigzne.

Romāns vēsta par pasauli, kuru ik nakti pārstaigā debesmeitas un trīs spoži mēneši. Reiz tā esot bijusi vienota, līdz brāļi, debesmeitu precinieki, sastrīdējās un to sadalīja. Tagad Zaļā Dzīle, mežonīgs un nebeidzams mūžamežs, un sausais, skopais Tīrums dzīvo katrs savrupu dzīvi šķietamā drošībā. Tomēr gan Tīrumā, gan Zaļajā Dzīlē pamazām mostas kā jauni, tā aizmirsti spēki, kas tiecas iegūt vai iznīcināt. Zaļās Dzīles bangas arvien niknāk sitas pret Tīruma krastiem, un cilvēku apmetnēs sākas cīkstēšanās par ļaužu prātiem un sirdīm. Kas izjaucis līdzsvaru starp abām pasaules daļām? Meklējot atbildi senās dziesmās, Vārmas ciema Dižais rakstotājs Hauko atrod tikai jaunus jautājumus.

Toms Deimonds Barvidis
Toms Deimonds Barvidis

Toms Deimonds Barvidis (1994) strādā informācijas tehnoloģiju jomā, bet brīvajā laikā raksta, rūpējas par telpaugu saimi un darina mājas vīnu. Debijas romānā "Zaļā Dzīle" savijas autora stāstnieka talants, mīlestība pret fantāzijas žanru un patiesa, dziļa interese par vēsturi un dabu. Autors atklāj, ka pirms šī romāna tapšanas viņš ir uzrakstījis vēl dažus, tomēr "Zaļā Dzīle" ir pirms darbs, kuru viņš nolēmis parādīt plašākai auditorijai. Jauno rakstnieku konkurss esot bijis stimuls manuskriptu pabeigt. Savukārt sadarbībā ar izdevēju "Dienas Grāmata" jaunais autors guvis vērtīgu pieredzi, un, viņaprāt, ar pieredzējušu redaktoru atbalstu darba literārā kvalitāte ir būtiski uzlabojusies.

Grāmatas mākslinieks Reinis Pētersons parūpējies par krāšņa un tematiska vāka izstrādi, kas sniedz ieskatu autora radītajā fantāzijas pasaulē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti