Introverti un bērniem draudzīgi – Latvija uzsāk dalību Leipcigas grāmatu tirgū

Laikā no 21. līdz 24. martam Vācijā norisinās starptautiskais Leipcigas grāmatu tirgus (Leipziger Buchmesse), kurā ar nacionālo stendu un pasākumu programmu piedalīsies arī Latvija, informēja programmas pārstāvji.

Latviju Leipcigas grāmatu tirgū pārstāvēs platforma "Latvian Literature" un uzņēmums "Jelgavas tipogrāfija", bet pasākumu programmā piedalīsies autori Anete Melece, Lote Vilma Vītiņa, Laura Vinogradova, Toms Treibergs, Ligija Purinaša, Māris Salējs un Inga Pizāne. Nacionālais stends šogad Leipcigā pirmoreiz ir veidots Latvijas literatūras eksporta kampaņas #iamintrovert noskaņās, un tā ilustrāciju autors ir mākslinieks Reinis Pētersons, bet dizainu veidojis Jānis Mercs.

"Galvenais uzdevums šajā tirgū ir iepazīstināt vāciski lasošo auditoriju ar jaunākajiem latviešu autoru darbiem, kas izdoti Vācijā, kā arī, protams, piesaistīt jaunus izdevējus," pastāstīja platformas "Latvian Literature" pārstāve Rita Dementjeva.

Arī šogad līdzīgi kā pagājušajā gadā gan Leipcigas tirgū, gan arī pilsētā notiks vairāki Latvijas literatūrai veltīti pasākumi. 21. martā tirgū gaidāmi četri pasākumi – trīs no tiem ar Latvijas bērnu autorēm Aneti Meleci un Loti Vilmu Vītiņu, bet viens ar rakstnieci Lauru Vinogradovu.

Lotes Vilmas Vītiņas grāmata "Dzejnieks un smarža" (Der kleine Dichter und der Duft) pagājušajā gadā iznāca izdevniecībā "Mirabilis Verlag", Anetes Meleces grāmata "Pazudušais miedziņš" (Der stibitzte Schlaf) – izdevniecībā "Antje Kunstmann", bet Lauras Vinogradovas garstāsts "Upe" (Wie ich lernte, den Fluss zu lieben) – izdevniecībā "Paperento Verlag". 21. marta vakarā pilsētā – kultūras telpā "die naTO" – notiks pasākums ar rakstnieci Lauru Vinogradovu.

22. martā rakstniece Laura Vinogradova vēlreiz uzstāsies grāmatu tirgū, kā arī notiks Vācijas izdevniecību rīkots pasākums par latviešu literatūru un tās panākumiem Vācijā. Vakarā kultūras telpā "die naTO" tiek organizēts pasākums "Vēlā vakara šovs ar latviešu dzejniekiem", kurā piedalīsies dzejnieki Inga Pizāne, Ligija Purinaša, Māris Salējs un Toms Treibergs. Šo dzejnieku darbi iekļauti nesen vācu izdevniecībā "Parasitenpresse" iznākušajā antoloģijā "Mir war, als ob es klopfte".

Leipcigas grāmatu tirgū šogad piedalās aptuveni 2500 dalībnieku un notiek vairāk nekā 2400 pasākumu. Latvijas dalību tirgū finansiāli atbalsta Latvijas Kultūras ministrija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti